LIVE UPDATES

kosove

Bota 5 Prill 2022, 07:24

Rizgjedhja e Vuçiçit bllokon më tej dialogun

Rizgjedhja e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, nuk pritet të sjellë asgjë pozitive në marrëdhëniet e këtij shteti me Kosovën e, rrjedhimis...

Bota 31 Mars 2022, 05:47

Shtrenjtohen përsëri karburantet në Kosovë

Pas uljes së çmimit për disa ditë, çmimi i naftës është rritur përsëri në Kosovë. Një litër naftë tani kushton nga 1.59 euro deri në 1.69. Dita e ...

Bota 22 Shkurt 2022, 08:12

Vazhdon dialogu Kosovë-Serb

BRUKSEL- Të martën në Bruksel zhvillohen takime në kuadër të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, në nivel të kryenegociatorëve.Burimet e Bashkimit Evropian kanë k...

Art&Argëtim 17 Shkurt 2022, 12:34

Rita Ora uron pavarësinë e Kosovës

ANGLI-Këngëtarja kosovare me famë internacionale, Rita Ora, ka publikuar urimin e saj me rastin e 14-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.Përmes një p...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV