LIVE UPDATES
Kontakt

Privacy Policy

25 Maj 2022, 13:13 Nga DOSJA

Privacy Policy

Dosja.al (hereinafter DOSJA) does not collect any information that enables us to determine your actual identity (“Personal Information“) before, during or after your visit to our Website, other than Personal Information you voluntarily supply to us (e.g. by submitting information on our “Contact Us” page or leaving a comment and your name on our blog).

In compliance with the General Data Protection Regulation UE 679/2016 (GDPR) relating to personal data protection, you are hereby informed that all the personal data that you provide us with through the website www.Dosja.al directly or indirectly through your navigation, will be processed by DOSJA, owner of the above mentioned website. DOSJA processes your personal data with the purpose of providing customers with information relating to the social object of the company and about our products and services.

When you provide Personal Information directly to us via the Website or email, it is used by DOSJA solely for the purpose identified at the point at which you provide the information (e.g. for general marketing purposes or to notify you regarding updates to our products and services).

In some cases, we might send commercial information relating to our products and services based on our legitimate corporate interests. In those cases, you can always oppose or unsubscribe to our data bases for commercial communication purposes.

WHAT INFORMATION DO WE COLLECT VIA THE PLATFORM?

Statistical information

This website collects statistical information from the user by storing cookies on the visitor’s hard drive. To collect this information and submit it to a statistical treatment for DOSJA, Google Analytics’ services are used; this implies that the collection and storage of the indicated information (hereinafter, the procedures) is done through “cookies” directly between the user’s browser and the Google Analytics server. When the user connects again with this website, the server will recognize the number stored in the “cookie”, as indicated, providing the anonymous information referred to. The procedures are managed and controlled exclusively by Google Analytics.

If you want to know the privacy statement and Google Analytics’ cookies and privacy policies, you can do so at this address:

support.google.com/analytics/ answer/6004245?hl=en

Personal information

We do not collect Personal Information such as your name, address, phone number, e-mail address, credit card information, financial account numbers or health related information unless you voluntarily supply it to us.  We do not link or combine Personal Information with Statistical Information.

We appreciate that, in certain jurisdictions, an IP address may be considered Personal Information.  As such, we take steps to ensure that the IP addresses which we process does not identify you.

SECURITY AND STORAGE

We use appropriate technical, organizational and administrative measures to protect any Personal Information we process about visitors to our Website and/or users of our Platform.

The period of preservation of your data will be that necessary for the maintenance of the contractual relationship and, once it is completed, by the legally established maximum as appropriate. Following that, we aggregate the information and retain it for analytical purposes.

OTHER IMPORTANT INFORMATION

If we change our Privacy Policy, we will post those changes on this page in addition to updating the “Last Updated” date at the top of this webpage.  If we make material changes, we will notify our customers more directly, for example by posting a notification or message on our website or by emailing you prior to such changes taking effect.  We encourage you to review this Privacy Policy frequently to stay informed of the latest modifications.

YOUR RIGHTS

At any time, you can exercise your rights relating to the processing of your personal data: access, rectification, erasure, object, data portability and restriction of processing according to the GDPR 16/679 on contacting the following address: [email protected]

If your complaint is not satisfactorily addressed, and your inquiry or compliant involves human resources data, you may have your complaint considered by the Albanian Supervisory Authority (Komisioneri per te drejten e informimit dhe mbrojtjen e te dhenave personale http://www.idp.al/), to defend your personal data processing rights.

Read our Cookies Policy

Sondazh

Poll

Kontakt 16 Maj 2022, 16:36

Kontakt

Dosja.al është një iniciativë gazetarësh të rinj dhe njerëzish të lirë, që nuk ndikohet nga interesa politik...

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet