LIVE UPDATES

Insights

Insights 2 Tetor 2023, 15:37 Lolita

Motra

Albano Bogdo Shprehja ne televizion publik se "filani i beri motren fistekut", me te qeshura dhe me synim poshterimin e nje personi, eshte tregues se ne 20...

Insights 2 Tetor 2023, 11:58 Mimoza Marjanaku

"Meditim përpara një bilete pa kthim"

Ç'të të them Ambra? Po 'tradhëton" vatanin tha babai im dhe une nuk desha ta kundërshtoja sepse nuk doja ta shqetësoja më...

Insights 30 Shtator 2023, 13:27 Ben Blushi

Në manastirin e Banjskës, në Kosovë

Pamjet nga qyteti Manastiri i Banjskës ku u vra një polic shqiptar dhe katër paramilitarë serbë ndodhet gati 20 minuta larg qyteti...

Insights 18 Shtator 2023, 07:25 Elona Caslli

Presidencë apo Agjenci Turistike?!

Mënyra si trajtohen departamentet e Marrëdhënieve me Jashtë në institucionet shqiptare lë shumë për të dëshi...

Insights 12 Shtator 2023, 19:48 Petrit Malaj

Të fitosh për Shqipërinë

Enrik Beqiri dhe Kombetarja shqiptare e futbollit Mes vapës së fillimvjeshtës, lajmeve të kronikës së zezē, lajmeve për ...

Insights 11 Shtator 2023, 14:22 Auron Tare

Qiparisat nuk ka kush ti vadisë?

foto ilustruese Debati për nje Muze në Tepelenë kushtuar periudhës se diktaturës ka disa vite që është hapur. Filli...

Insights 10 Shtator 2023, 11:57 Agim Xhafka

Një natë në Dardhë

Agim Xhafka Te sheshi,kur po prisja jeshilen e semaforit,dikush më “trokiti” te shpatulla. Kthehem,shoh një grua flokëbardhë...

Insights 9 Shtator 2023, 15:26 Nga Arlind Qori

Ligësia e dyfishtë e Erion Veliajt

Arlind Qori Konvikte janë pasë quajtur vendbanimet e studentëve/nxënësve, të cilët i kryenin studimet në një q...

Insights 26 Gusht 2023, 20:58 Auron Tare

Turizmi pas shpinës së Blendit

Blendi Fevziu Me Blendin jemi miq te vjeter prej shume vitesh. Dikur takoheshim shpesh sot me rralle. Emisionet ne Opinion i ndjek edhe mund te them se edh...

Insights 23 Gusht 2023, 12:13 Ben Blushi

Ben Blushi: 80-vjetori i babait

Kico Blushi Sikur im atë të ishte sot, me siguri do më thoshte shkojmë në Dardhë për të festuar 80 vjetorin dhe tan...

Insights 21 Gusht 2023, 12:21 Auron Tare

Na rrofshin numrat

Auron Tare Qe te jem i sakte dhe korrekt. Kjo pamje mund te ishte edhe ne shume qyetete turistike te Mesdheut. Nuk qendron problemi se dy te huaj ecin me b...

Insights 20 Gusht 2023, 12:00 Dosja.al

Taksat me thyesa që kapën shtetin

Në ligjin për Taksat Kombëtare ka një paragraf. Është neni që përcakton taksimin e kromit. Dhe neni thotë shprehi...

Insights 5 Gusht 2023, 13:16 Andi Bejtja

Ushtria e NATO-s mbjell kanabis!

Andi Bejtja Ushtria e NATO-s mbjell kanabis! Shoh jo pa trishtim qe lajmi i sotem qe ne nje repart ushtarak ne Zall Herr eshte mbjelle kanabis, po kalon me...

Insights 29 Korrik 2023, 16:35 Ben Blushi

Piluri i përgjumur

Ben Blushi Piluri është një fshat mbi Himarë. Kur është kohë e mirë, nga lartësia e Pilurit sheh edhe brigjet...

Insights 17 Korrik 2023, 11:04 Ola Xama

Ja pse më sulmoi Erion Veliaj!

Ola Xama Pasi më quajti “njeri që nuk njoh turpin” dhe “killer me pagesë”, i mbylli mesazhet kërcënuese m...

Insights 16 Korrik 2023, 14:59 Enton Abilekaj

Çfarë roli ka Drejtësia e re

Gazetarja e Syri Tv Në një Bashki të vogël, ku në 14 maj votuan pak më shumë 10 mijë qytetarë dhe diferenc&eum...

Insights 15 Korrik 2023, 08:54 Esi Dervishi

As Seks, As Qytet - Problemi #3

Para dy javesh nisa te shihja sezonin e ri te "Sex and the city". I rebranduar tashme quhet "And just like that" dhe deri tani eshte po aq jo-emocionues sa ti...

Insights 14 Korrik 2023, 09:05 Kimete Berisha

E pamoralshme!

Kimete Berisha Nga: Kimete Berisha  Simiç: Unë të buzëqesha si xhentëlmen! Mimoza: Edhe unë ty ta ktheva buzëq...

Insights 5 Korrik 2023, 13:16 Ylli Manjani

Një opinion ligjor i përsëritur

Ylli Manjani Një opinion ligjor i përsëritur.****Praktika që kemi parë deri më sot, ku Prokuroria kërkon paraprakisht he...

Insights 10 Korrik 2023, 14:31 Artur Meçollari

Ashtu si 100 vjet më parë

Artur Meçollari Nga: Artur Meçollari Viti 1927 Ja çfarë shkruan në një raport të 2 qershorit 1927 komandant...

Insights 10 Korrik 2023, 12:28 Kimete Berisha

BE nuk është burri yt!

Kimete Berisha BE nuk është burri yt! Dashuria e femrave është fatale. Ne jemi të trenta kur dashurojmë. Nëse jemi t&...

Insights 8 Korrik 2023, 17:41 Ben Blushi

Nikolini, Blendi Fevziu dhe unë

Nikolin Nikolinin e takova në një lokal me emër francez në Shëngjin. Unë po haja një sallatë me kastraveca, Nikolin...

Insights 8 Korrik 2023, 16:48 Anila Hoxha

I paprekshmi

Anila Hoxha Përpiqesh të parkosh ne lagje. Aty ku ke shtepine dhe për të cilen paguan nje serial taksash per jetese ne komunitet. E pam...

Insights 8 Korrik 2023, 12:56 Klodian Tomorri

Dora e ngrohtë e krimit

Klodian Tomorri Ajo dora qe godet me shkopin e bejzbollit dhe ai gishti qe kercenon ne kembezen e pistoletes nuk jane te Rrajave. Ajo eshte dora dhe gisht...

Insights 8 Korrik 2023, 07:42 Nga Ermal Mulosmani

Dhuna barbare në Krujë "Kazino"

Ermal Mulosmani Skena që pamë sot e kam parë te "Kazino" kur gangsterët e mafias e masakrojnë me shkopinj beisbolli njërin pr...

Insights 6 Korrik 2023, 14:50 Andi Bejtja

Turi Ballkanik filloi si komedi...

Turi Ballkanik filloi si komedi... Rama ndoshta as vete nuk e ka pritur qe i ashtequajtur tur Ballkanik te niste si komedi. Skenarist i kesaj komedie, u be B...

Insights 6 Korrik 2023, 13:52 Shpëtim Doda

Legalizimi i grabitjes dhe pengmarrjes

Shpëtim Doda Ndër tipologjitë e larmishme që shpërfaq natyra njerëzore, një prej më të spikaturave ësht&e...

Insights 6 Korrik 2023, 08:45 Prof. Dr. Christian Schwarz-Schilling

Ndaleni Dodikun!

Milorad Dodik Më 1 korrik, Përfaqësuesi i Lartë për Bosnjë-Hercegovinën, Christian Schmidt, përdori përsë...

Insights 4 Korrik 2023, 15:07 Sonila Meço

Historiani dhe kameleonët

Foto ilustruese Saimir Kumbaro dhe Qamil Buxheli na kanë lënë një testament të gjithkohshëm të njohjes së mentalite...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV