LIVE UPDATES

kulture

Art&Argëtim 15 Prill 2022, 09:17

Princ Leka II, një mbret pa fron

E veçanta e aristokratëve evropianë është se emrat e tyre grumbullohen, si rrëshqitjet e dëborës. Është koha e drekës në Tiranë, kryeqytetin e Shqip...

Art&Argëtim 24 Shkurt 2022, 21:27

Ndërron jetë akademiku Luan Starova

MAQEDONI E VERIUT– Akademiku Luan Starova ka ndërruar jetë sot. Mësohet se Starova ka mbyllur sytë në Maqedoninë e Veriut aty ku jetonte prej vitesh me fa...

Art&Argëtim 8 Janar 2022, 16:30

FOTO/ Një rubin i vërtetë në Tiranë

Tenute RubinoVerëra ekskluzive për një vend ekskluziv… Shqipërinë. Një firmë e re dhe moderne vreshtarie që synon në përmirësimin e karakteristikave autok...

Art&Argëtim 22 Nëntor 2021, 13:48

Orhan Pamuk rrezikon 3 vite burg

TURQI- Laureati i çmimit Nobel në Letërsi, Orhan Pamuk, po hetohet nga shteti turk për “fyerje” të themeluesit të Turqisë moderne dhe tallje me flamurin ...

Art&Argëtim 18 Nëntor 2021, 07:47

Romani “Të lirë” vjen në shqip nga Lea Ypi

TIRANË- Romani “Të lirë” i autores Lea Ypi është botuar në gjuhën shqipe. Mediat shkruajnë se në libër shkruhet jeta e autores nga fillimi i viteve 1980 e ...

Art&Argëtim 14 Nëntor 2021, 07:11

Ndërron jetë shkrimtari Wilbur Smith

AFRIKË E JUGUT- Wilbur Smith, mbreti i romaneve aventureske, një nga autorët më pjellorë dhe më të famshëm në botë, vdiq të shtunën më 13 nëntor në Cape To...

Art&Argëtim 1 Tetor 2021, 16:37

12 filmat që nuk duhet t’i humbisni këtë tetor

SHBA –  Këta janë 12 filmat që do t’ju mbajnë mbërthyer pas ekranit këtë tetor sipas BBC:ANTLERS- Në dramën horror të fundit të prodhuar nga Guiller...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV