LIVE UPDATES

kulture

Art&Argëtim 15 Prill 2022, 09:17

Princ Leka II, një mbret pa fron

E veçanta e aristokratëve evropianë është se emrat e tyre grumbullohen, si rrëshqitjet e dëborës. Është koha e drekës në Tiranë, kryeqytetin e Shqip...

Art&Argëtim 24 Shkurt 2022, 21:27

Ndërron jetë akademiku Luan Starova

MAQEDONI E VERIUT– Akademiku Luan Starova ka ndërruar jetë sot. Mësohet se Starova ka mbyllur sytë në Maqedoninë e Veriut aty ku jetonte prej vitesh me fa...

Art&Argëtim 8 Janar 2022, 16:30

FOTO/ Një rubin i vërtetë në Tiranë

Tenute RubinoVerëra ekskluzive për një vend ekskluziv… Shqipërinë. Një firmë e re dhe moderne vreshtarie që synon në përmirësimin e karakteristikave autok...

Art&Argëtim 22 Nëntor 2021, 13:48

Orhan Pamuk rrezikon 3 vite burg

TURQI- Laureati i çmimit Nobel në Letërsi, Orhan Pamuk, po hetohet nga shteti turk për “fyerje” të themeluesit të Turqisë moderne dhe tallje me flamurin ...

Art&Argëtim 18 Nëntor 2021, 07:47

Romani “Të lirë” vjen në shqip nga Lea Ypi

TIRANË- Romani “Të lirë” i autores Lea Ypi është botuar në gjuhën shqipe. Mediat shkruajnë se në libër shkruhet jeta e autores nga fillimi i viteve 1980 e ...

Art&Argëtim 14 Nëntor 2021, 07:11

Ndërron jetë shkrimtari Wilbur Smith

AFRIKË E JUGUT- Wilbur Smith, mbreti i romaneve aventureske, një nga autorët më pjellorë dhe më të famshëm në botë, vdiq të shtunën më 13 nëntor në Cape To...

Art&Argëtim 1 Tetor 2021, 16:37

12 filmat që nuk duhet t’i humbisni këtë tetor

SHBA –  Këta janë 12 filmat që do t’ju mbajnë mbërthyer pas ekranit këtë tetor sipas BBC:ANTLERS- Në dramën horror të fundit të prodhuar nga Guiller...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Aktakuza ndaj Thaçit/ Hoti për dorëheqjen e Presidentit: Kemi krijuar kulturë dhe maturi - Bota
LIVE UPDATES
Bota

Aktakuza ndaj Thaçit/ Hoti për dorëheqjen e Presidentit: Kemi krijuar kulturë dhe maturi

29 Qershor 2020, 13:21 Nga DOSJA
Aktakuza ndaj Thaçit/ Hoti për dorëheqjen e Presidentit: Kemi

KOSOVË-Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ditën e sotme përmes një konference për mediat ka folur për çështjen e Presidentit Thaçi dhe zgjedhjeve të jashtëzakonshme.

E teksa është pyetur nëse do të bashkëpunojë me PDK-në për zgjedhjen e Presidentit të vendit, nëse Thaçi jep dorëheqjen, Hoti është shprehur se në çdo lloj situate, duhet të veprohet me dinjitet.

Besoj se pas gjithë këtyre viteve kemi krijuar një kulturë dhe maturi institucionale. Me secilat situata që përballemi, do të reagojmë me dinjitet, karshi zhvillimeve që do të ndodhin.”- është shprehur Hoti.

Më tej ai është pyetur edhe për zgjedhjet e jashtëzakonshme, për të cilat po instiston Lëvizja Vetëvendosje.

“Sa i përket zgjedhjeve, Kosova ka qeveri funksionale e cila e ka mbështetjen e shumicës së deputetëve të Kuvendit dhe si e tillë duhet të vazhdojë.”- ka thënë Hoti.

Kjo konferencë për shtyp e kryeministrit Hoti vjen pas takimit të Komitetit për Koordinimin dhe Vlerësimin e Situatës Emergjente me koronavirus, duke theksuar  se situata me pandeminë është prioritet i kësaj qeverie.

“Dedikimi maskimal deri tani i kësaj qeverie ka qenë situata me pandeminë Covid 19. Nuk ka prioritet tjetër përveç pandemisë dhe rimëkëmbjes ekonomike.”përfundoi kryeministri.

A.C/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

rajoni rajoni aktakuza ndaj thaçit avdullah hoti hashim thaçi nën akuze aktakuza ndaj thaçit avdullah hoti hashim thaçi nën akuze

Sondazh

Poll
Bota 29 Qershor 2020, 09:45

Serbia fsheh vdekjet e shkaktuara nga COVID-19

SERBI-Kjo është shumë më tepër sesa shifrat e shpallura zyrtarisht, të cilat regjistruan një maksimum prej 97 rastesh të reja në një ditë të vetme gjatë asaj pe...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN