LIVE UPDATES
Art&Argëtim

15 seriale që do t’i shohim në Netflix në nëntor

28 Tetor 2021, 14:29 Nga DOSJA
15 seriale që do t’i shohim në Netflix në nëntor

SHBA- Netflix do të sjellë seriale të reja për muajin Nëntor të cilat premtojnë të jenë mjaft interesante. Narcos-i i shumëpërfolur do të rikthehet me sezonin e tij të tretë dhe të fundit. Për më tepër hidhini një sy listës së mëposhtme:

The club: Pjesa 1
Në vitin 1955 në Stamboll, nënë e bijë ribashkohen pas 17 vitesh. Ngjarja është bazuar në një histori të vërtetë.

The Unlikely Murderer: sezoni i parë

Ky serial tregon sesi një njeri që dëshmoi për vrasjen e kryeministrit suedez Ulof Palme arriti të mos akuzohej për vrasjen.

Big Mouth: Sezoni 5

Rrëfimet, shpërthimet dhe thashethemet qarkullojnë ndërsa krimbat e dashurisë dhe urrejtjes shpojnë zemrat e nxënësve të shkollës së mesme Bridgeton.

Glória: Sezoni 1

Në Gloria do Ribatezo, e cila në vitin 1968 ishte e mbushur me agjentë, gënjeshtra dhe sekrete, një inxhinier i privilegjuar i Radios Evropa e Lirë është kapur në Luftën e Ftohtë.

Narcos: Mexico / Sezoni 3

Gjenerata e re e liderëve të kartelit po pretendon pushtetin, gazetarët po kërkojnë të vërtetën ndërsa agjentët e qeverisë akrobatojnë mes drejtësisë dhe korrupsionit.

Arcane: Sezoni 1

Në mes të mosmarrëveshjes së qytetit Piltover dhe Zaun, dy motra luftojnë në kampet kundërshtare në një luftë midis teknologjive magjike dhe besimeve kontradiktore.

Gentefied: Sezoni 2

Ndërsa Morales luftojnë për të parandaluar deportimin e gjyshit të tyre, Anna, Chris dhe Eric përballen me sfida të reja emocionale dhe profesionale.

Lies and Deceit
Një mësuese letërsie kërkon justifikim nga një kirurg që dyshohet se e përdhunoi në takimin e tyre, por që mohon me pasion atë që ajo tha.

Riverdale: Sezoni 6

Drama e errët e adoleshencës rikthehet për një sezon të gjashtë.

Christmas Flow: Sezoni 1

Një romancë e papritur e Krishtlindjeve lulëzon mes një reperi të famshëm dhe një gazetari kokëfortë. Por a do të kenë sukses pavarësisht dallimeve të tyre?

Tear Along the Dotted Line: Sezoni 1

Një karikaturist në Romë dhe ndërgjegjja e tij në formën e një armadillo kujtojnë të kaluarën dhe dashurinë e tij të parealizuar, ndërsa udhëtonte me miqtë e tij jashtë qytetit.

Cowboy Bebop / Space Cowboys: Sezoni 1

Një grup i larmishëm gjuetarësh dhuratash po ndjekin kriminelët e rrezikshëm galaktikë. Ata do të shpëtojnë botën, por… për shumën e duhur. Një seri veprimesh të drejtpërdrejta.

Masters of the Universe: Revelation / The Sovereigns of the Universe: Revelation: Pjesa 2

Pas betejës shkatërruese që shpërbëhet Eternia, Tila dhe një aleat i papritur duhet të parandalojnë fundin e Universit, në vazhdimin e serialit klasik të viteve ’80.

True Story

Një ndalesë gjatë turneut të tij bëhet çështje jetë a vdekje për një aktor humori, kur efektet e një nate me vëllain e tij kërcënojnë atë që ai ka arritur.

Elves / The Island of the Elves: Sezoni 1

Dy vëllezër gjejnë elfë në një ishull të largët gjatë pushimeve. Nuk janë Krishtlindjet, por elfët gjakatarë që mbjellin frikë tek vendasit.

Marrë nga watchandchill.gr

(s.b.dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kulture kulture netflix netflix

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 28 Tetor 2021, 07:28

Monika Lubonja: Kam qarë për Enver Hoxhën!

TIRANË– Aktorja Monika Lubonja ka rrëfyer brenda shtëpisë së ‘Big Brother VIP’ se ka qarë kur diktatori Enver Hoxha ndërroi jetë. Ky isht...

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal