LIVE UPDATES
Bota

Nga Ed Sheeran, tek BTS dhe Taylor Swift, lista e plotë e fituesve të MTV EMAS 2021

15 Nëntor 2021, 12:47 Nga DOSJA
Nga Ed Sheeran, tek BTS dhe Taylor Swift, lista e plotë e fituesve të

HUNGARI – Shfaqja e çmimeve MTV EMAS për vitin 2021 është mbtur ditën e djeshme në Papp László Budapest Sportaréna në Hungari.

Sipas Entertainment, reperja Saëeetie ishte prezantuesja e kësaj nate me disa nga superyjet më të mëdhenj botërorë dhe plot fitore emocionuese.

“Bad habits” nga Ed Sheeran i dhuroi disa çmime të mëdha megayllit anglez 30-vjeçar, duke i dhënë atij çmimet për “Artistin më të Mirë” dhe “Këngën më të Mirë”. Shijen e fitores gjatë spektaklit elektrizues e shijuan edhe Lil Nas X, Nicki Minaj, Olivia Rodrigo, Maluma dhe vetë Saweetie. Megjithatë, ishte BTS, grupi kroean që pati pjesën më të bukur të mbrëmjes, duke marrë gjithsej katër fitore në kategori duke përfshirë “Këngën më të mirë”, “K-Popin më të mirë”, “Grupin më të Mirë” dhe “Fansat më të mëdhenj”.

Në një listë më të detajuar të kategorive:

“Artisti më i mirë” fitoi Ed Sheeran, “Kënga Pop më e mirë” fitoi BTS , “Kënga më e mirë” sërish ishte fitues Ed Sheeran me Bad Habits.

Kategoria “Videoja më e mirë” pati fitues Lil Nas X – MONTERO (Call Me By Your Name), “Bashkëpunimi më i mirë” u shpall ai i Doja Cat ft. SZA- Kiss Me More “Kënga e re me e mirë” u fitua nga Saëeetie dhe “Kënga  më e mirë elektronik” u  fitua nga David Guetta.

“Kënga më e mirë Rock”  u fitua nga gruqi italian që fitoi edhe Eurovisionin këtë vit Måneskin, “Kënga ë e mirë Alternativ” u fitua nga YUNGBLUD, “Kënga latine më e mirë” u fitua nga Maluma kurse “Kënga më e mirë Hip Hop” pati fituese Nicki Minaj.

“K-Pop më i mirë” u fitua nga BTS të cilët fituan gjithashtu dhe kategorinë “Grupi më i mirë” si dhe “Fansat më të mëdhenj”. “Push-i më i mirë” u fitua nga Olivia Rodrigo, “Video më e mirë” ishte e Billie Eilish – Fuqia juaj kurse “MTV EMA Generation Change” u fitua nga Viktória Radványi.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Bota Kulture fituesit emtv ema MTV EMA MTV EMA 2019 mtv emas 2021 MTV Europe Awards fituesit emtv ema MTV EMA MTV EMA 2019 mtv emas 2021 MTV Europe Awards

Sondazh

Poll

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën

Çelja e negociatave, Berisha: Nëse ndodh, do ishte frymëzimi i madh për protestën e PD

Legalizimi i kanabisit mjekësor, Berisha kundër: Krim, krim dhe vetëm krim!

Pallati i Brigadave me koncension, deklarata e fortë e Berishës: I bëj thirrje oligarkëve që…

Berisha paralajmëron Ramën: Edvin! 7 korriku është vetëm fillim. E di ti që fjala ime është FJALË

Ngjarja e Elbasanit, Berisha s'heq dorë: Papleka i kishte shkuar për Bardhin, jo për të atin

'Basha&Alibeaj mos të vijnë në protestë'/ Berisha: I këshillova, ata po deshën...

"A e takove burrin biznesmen?/ Rama fut në "riedukim" një tjetër gazetar, acarohet nga pyetja

Rikompensimi i materialeve të ndërtimit, Berisha: Akt cinik, Rama i shpërndau me klikën e tijt

Çështja 'Xhaçka'/ Përfundon mbledhja e Këshillit të Mandateve, Alibeaj: Caktoni datën, të vijë zonja

Korreshi:Na thoni se ku bëhen lejet, akoma s'ka marrë rrugën nusja ime, të bënim investim strategjik

'PS bën kthesa me frena dore'/ Salianji: Mjafton një fjalë nga godina përballë, kryeministri e tha..

Mandati i Xhaçës, Balla: Mund të vijë vetë ministrja këtu, ose me përfaqësues, rrini të qetë

Alibeaj: Xhaçka duhet të thotë vetë PO çështja të shkojë në GJK, të mbrohet me avokat

'Një pjesë e juaja i keni qenë në dasmë'/ Bardhi: Taulant, e di që pasuritë i kanë të përbashkëta?

Vendoset 'fati' i saj/ Ministrja s'është lajmëruar?Bushka: Të njoftohet Xhaçka, nëse ka interes

'Balla lë fjalinë përgjysmë'/ Bardhi: Ministres i ndalohet absolutisht të përfitojë nga pronat

Tensionohet situata! Ndërpritet komisioni, Bushka: Bardhi me kë të flasim? Me murin?

Balla: Asnjë qindarkë e vetme nuk ka hyrë në familjen e ministres Xhaçka

E mësoi shpejt deklaratën e Berishës! Balla-Bardhit: Pusho, se na ka bërë Saliu bashkëpuntor

Balla: Ka fituar 1qindarkë Xhaçka?Bardhi:S'do shtrojë shezlonga ministrja, nuk i ka vetëm në monedha

Bardhi i nxjerr foton Bushkës: Këtë! Përfiton 50% nga veprimtaria e pronës

'Në lojë është lufta kundër kriminalitetit/ Alibeaj: Kryeprokurori të sjellë nevojat që ka

Berisha e nis me të qeshura:Ramën e kapi tmerri i protestës,konfrerencë shtypi të njëjtën orë me ne

Ndërtimi i parkut fotovoltaik të Karavastasë, Rama: Do kemi së shpejti lajme të tjera

Parku fotovoltaik i Karavastasë, Rama: Këtu mbaron tensioni i Braçes, meriton respekt

Parku i Karavastasë/ Balluku: Përfundon në 2023, marrim për 15 vite 70 mWh për rreth 25 euro

Nuk i ndahet! Bardhi kujton Mark Babanin: Ende s'kam përgjigje për të, Prokuroria zbarrit përgjigjen

'Jam i lemerisur'/ Harta e re gjyqësore, Xhafaj: Ministria e Drejtësisë dhe KLGJ janë në shkelje

Harta e re gjyqësore, PD kërkon dëgjesë me ministrin e Drejtësisë

Ndryshojnë çmimet e karburanteve në vend/ Ibrahimaj: Ulet benzina, nafta dhe gazi

Tronditet Lezha! I vendoset tritol gjatë natës servisit në Shëngjin, gjithçka bëhet “copash”

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Spaho: Kontrolloni veten, na keni quajtur bagëti e tufë, ju respektojmë si motrat tona

"Mungon insulina", Manastirliu: Kemi 17 lloje, dysheku i duhet spitalit, jo Ficos