LIVE UPDATES

kuriozitete

Art&Argëtim 17 Prill 2022, 10:14

NASA publikon pamje nga hëna e plotë rozë

SHBA-NASA ka publikuar pamje nga hëna e plotë e 16 Prillit. Sipas Almanakut të Farmerit dhe NASA-s në Shtetet e Bashkuara hëna e plotë e 16 Prillit quhet ndrysh...

Art&Argëtim 18 Shkurt 2022, 15:52

Po sikur femrat të mos lindin më kurrë?

SHBA– Ideja e rritjes së një fëmije në një mjedis artificial jashtë trupit të njeriut është konsideruar gjithmonë në sferat e fantashkencës, por mund të m...

Art&Argëtim 3 Dhjetor 2021, 20:27

Zbulohen fosilet më të vjetra në itali

Një grup ndërkombëtar kërkimor i drejtuar nga Federico Fanti i ‘Universiteti të  Bolonjës  ka zbuluar 7 fosile të reja të dinosaurëve zbuluar pranë Triest...

Art&Argëtim 20 Nëntor 2021, 19:11

Dita kur linde tregon GJITHÇKA rreth teje

Çfarë tregon data e lindjes për ju? Lexoni artikullin e mëposhtëm për të mësuar disa detaje më shumë. Numerologët thonë se ditëlindja sjell me vete disa ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV