LIVE UPDATES
Bota

Gruaja në Indi vdes nga pickimi i gjarprit, vrasësi i vërtetë ishte i shoqi

22 Nëntor 2021, 19:32 Nga DOSJA
Gruaja në Indi vdes nga pickimi i gjarprit, vrasësi i

INDI- Një familje në Indi  dërgoi një nga pjesëtaret e shtëpisë me urgjencë në spitalin lokal “Kollam’ në shtetin jugor indian të Kerala, por 25-vjeçarja tashmë kishte vdekur.

Autopsia konfirmoi se ajo ishte kafshuar disa orë më parë nga një kobër indiane me “syze” shumë helmuese, sipas dokumenteve të gjykatës. Nëna e Uthra-s e gjeti vajzën e saj të shtrirë pa lëvizur në shtrat në shtëpi, me krahun e majtë të mbushur me gjak.

Në Indi, ku kafshimet e gjarpërinjve nuk janë të rralla, ky mund të ishte fundi i saj. Por familja e saj dyshoi dhe e denoncoi rastin në polici.
Pas një gjyqi që u bë, vrasësi i Uthrës u shpall fajtor dhe u dënua me burgim të përjetshëm për krime që gjyqtari i quajti “djallëzore dhe të kobshme”.

Gjykatësi zbuloi se vdekja e Uthrës ishte shkaktuar nga kobra , por vrasësi i vërtetë ishte burri i saj. Dhe nuk ishte hera e parë që ai përdorte një gjarpër si armë. Në fund të vitit 2019, Kumar u duk se kishte një obsesion me gjarpërinjtë. Ai kaloi orë të tëra në internet, duke parë video në YouTube, duke përfshirë episodet e “Snake Master”, ku shfaqej ekspertja e njohur e gjarpërinjve Vava Suresh. Teksa e shqoja flinte, Kumar e detyroi nepërkën ta kafshonte përpara se ta hidhte gjarprin nga shtëpia për të shkatërruar provat. Megjithatë Uthra shpëtoi.

Ai nuk u dorëzua. Vetëm15 ditë pasi ajo ishte larguar nga spitali, ai kontrabandoi një gjarpër tjetër që e kishte blerë nga mbajtësi i gjarpërinjve Chavarukavu Suresh në shtëpinë e prindërve të saj. Këtë herë ishte një kobër. Para se të shkonte në shtrat, Kumar i dha Uthrës një gotë lëng të mbushur me qetësues. Ndërsa ajo flinte, Kumar e hodhi gjarprin drejt saj, por zvarraniku nuk kafshoi, kështu që ai e kapi kokën dhe ia futi dhëmbët thellë në krahun e majtë, dy herë.

Pavarësisht përpjekjeve të tij për ta bërë atë të duket si një aksident, një sërë të dhënash sugjeruan se kafshimet nuk ishin të natyrshme nga gjerësia e shenjave të këpurdhave, te pozicioni i kafshimit dhe pamundësia që kobra kishte hyrë në dhomë vetë.

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

bota kuriozitete gjarper gruas i hyn gjarperi ne goje india ishulli i gjarperinjve gjarper gruas i hyn gjarperi ne goje india ishulli i gjarperinjve

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni