LIVE UPDATES

dikur

Art&Argëtim 11 Maj 2022, 05:19

Një ftesë për të vizituar Amerikën

Nga Ilir KonomiNJË FTESË PËR TË VIZITUAR AMERIKËNNë vitin 1936, Presidenti i SHBA, Franklin Ruzvelt, i dërgoi Mbretit Zog një ftesë për...

Art&Argëtim 17 Prill 2022, 12:26

Shteti greko-shqiptar që nuk u krijua kurrë

Publikuar nga ProtothemaGjatë Konferencës së Berlinit (1878), ka pasur një shqetësim të madh te shqiptarët pasi Greqia kërkonte të lëshonte një pjesë të Epirit ...

Art&Argëtim 13 Shkurt 2022, 14:26

Deklarata e Mbretit Zog mbi kapitullimin e Musolinit

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 13 Shkurt 2022“Diario de Noticias” ka botuar, të martën e 27 korrikut 1943, në ballinë, deklaratën e Mbretit Zog në lidhje asokohe m...

Art&Argëtim 16 Janar 2022, 19:49

Si ushtria e kuqe çliroi Vjenën

AUSTRI- Në natën midis 11 dhe 12 marsit 1938, njësitë e Wehrmacht hynë në territorin e Austrisë. Nuk pati rezistencë ndaj tyre, përkundrazi, banorët vendas i pr...

Art&Argëtim 26 Nëntor 2021, 15:39

FOTOT/ Na ishte njëherë ushtria shqiptare…

TIRANË -Shqipëria ka një traditë të pasur ushtarake, e cila shënon fillimet e saj që në kohët antike, por një ushtri të mirëfilltë të strukturuar Shqipëria...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV