LIVE UPDATES

moti i keq ne shqiperi

Aktualitet 1 Maj 2022, 14:16

VIDEO- Tirana zbardhet nga breshëri i dendur

TIRANË– Reshje të dendura shiu dhe breshëri kanë pushtuar Tiranën. Fotot e mëposhtme tregojnë se si është zbardhur e gjithë zona pranë Dajtit dhe Fre...

Aktualitet 16 Shkurt 2022, 09:09

Orteku i dëborës bllokon rrugën në Qafë Thore

SHKODËR– Rruga në Qafë Thore është bllokuar për shkak të një orteku dëbore. Në njoftimin e ARRSH-së, bëhet me dije se akset Spot-Kam, Valbonë, Qafë B...

Aktualitet 8 Shkurt 2022, 07:19

Reshjet e borës, bllokohet sërish Rruga e Arbrit

DIBËR– Reshje të dendura dëbore përfshinë mbrëmjen e djeshme Dibrën, ndërsa si pasojë e reshjeve është bllokuar sërish edhe qarkullimi në rrugën e Ar...

Aktualitet 1 Shkurt 2022, 08:09

Dëborë dhe në Korçë, zbardhet juglindja

KORÇË– Korça e ka nisur muajin shkurt gjithashtu me reshje të dendura dëbore. Për momentin nuk raportohet të ketë rrugë të bllokuara, n...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

HARTA LIVE- Moti i keq në Shqipëri, rihapet rruga e Arbërit, reshje bore në Kukës e Korçë - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

HARTA LIVE- Moti i keq në Shqipëri, rihapet rruga e Arbërit, reshje bore në Kukës e Korçë

4 Prill 2022, 14:38 Nga DOSJA
HARTA LIVE- Moti i keq në Shqipëri, rihapet rruga e Arbërit,


TIRANË– Moti i keq vijon të dominojë në vendin tonë duke shkaktuar probleme në tonë, sidomos me qarkullim. Sot, pas 20 orësh, është hapur rruga e Arbërit, që prej mesditës së djeshme, deri në orën 8 të mëngjesit të kësaj të hëne qarkullimi në Rrugën e Arbrit u ndalua totalisht për shkak të shembjes së një masivi dheu në afërsi të tunelit në Murrizë të Xibrit, pranë Bashkisë Klos.

Ndërkohë që dëbora ka zbardhur parkun kombëtar të “Bredhi i Hotovës – Dangëlli”, e po ashtu edhe në Korçë ka pasur reshje të dendura dëbore të shoqëruara me temperatura të ulëta. Megjithatë qarkullimi kryhet normalisht në të gjitha akset. Ndërsa dëbora vijon edhe në qarkun e Kukësit.

Në mesjavë pritet që të ketë shtim të vranësirave gjatë ditës së mërkurë në orët e pasdites dhe mbrëmjes ndërsa të enjten reshjet do të jenë të pakta në të gjithë territorin shqiptar. Të premten dhe të shtunën do të ketë përmirësim të kushteve të motit, por të dielën mund të ketë prezencë të vranësirave dhe të reshjeve. Edhe pse moti i keq do të mbizotërojë, pas ditës së enjte do të ketë një rritje të ndjeshme të temperaturave duke bërë që të shkojnë deri në 20 Gradë Celsius.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

Borë dhe shi në Kukës, rrezik nga rënia e gurëve dhe inerteve

FT/ Korça ‘zgjohet’ e mbuluar nga dëbora, sot s’ka reshje, qarkullimi vijon normalisht

Plane për fundjavë? Moti në ditët në vijim, pas të enjtes temperaturat deri në 20 gradë

Të gjithë drejt Përmetit/ Parkun kombëtar “Bredhi i Hotovës- Dangëlli” zbardhet nga dëbora

Rrëshqitja masive e dherave, hapet qarkullimi në rrugën e Arbrit, por sërish ka rrezik

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet moti i keq ne shqiperi moti i keq ne shqiperi

Sondazh

Poll

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët