LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Rikthehet moti i keq në vend/ Shiu sjell rrëshqitje gurësh dhe përmbytje, dhjetëra fshatra në juglindje pa energji

•Moti i keq ka përfshirë të gjithë vendin ditën e sotme. •Reshjet e dendura të shiut dhe era e fortë kanë lënë pa energji elektrike 40 fshatra në juglindje të vendit.•Kushtet atmosferike kanë krijuar një situatë të vështirë për zonat rreth Korçës, Maliqit, Devollit dhe Kolonjës. •Vështirësi në qarkullim, moti i keq ka sjellë edhe në Rrugën e Arbrit. •Rënia e gurëve në aksin e Murrizit, Xibit dhe Bulqizë-Maqellarë kanë krijuar rrezik për aksidente rrugore. •Pas reshjeve të dendura të shiut, rrugët e Korçës janë përmbytur nga uji.•Rruga kryesore në bulevardin Gjergj Kastrioti, parku “Rinia”, por edhe rrugicat e qytetit janë nën pushtetin e ujit.

4 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Moti i keq/ Rrëshkasin dherrat në rrugë, përplasen dy makina në aksin Elbasan-Librazhd

Rikthehet moti i keq në vend/ Shiu sjell rrëshqitje gurësh dhe
Moti keq në Elbasan

ELBASAN- Dy makina janë përplasur si pasojë e një aksidenti në aksin Elbasan-Librazhd si pasojë e rreshjeve të dendura dhe rrëshkitjes së gurëve. Era dhe stuhia e fortë ka rrëzuar një masë inenertesh në një pjesë të madhe të aksit. Disa makina janë dëmtuar në rënia e dherave dhe në aksin Librazh Përrenjas. Sipas raportimeve bëhet e ditur aksi Elbasan-Përrenjas është vështirësuar për qarkullimin e automjeteve dhe për shkak të vërshimit të ujërave në rrugë.

Moti i keq në Shqipëri ka pushtuar sot vendin, ku në disa qarqe ka vështirësi në lëvizje, ndërprerje të energjisë dhe dëmtim të banesave.

2 MUAJ ME PARE

Moti i keq në Korçë/ Rrugët e qytetit përmbyten nga uji, disa fshatra pa energji elektrike

Rikthehet moti i keq në vend/ Shiu sjell rrëshqitje gurësh dhe
pamje nga korça

KORÇË- Moti i keq ka përfshirë disa qytete të vendit ditën e sotme. Pas reshjeve të dendura të shiut, rrugët e Korçës janë përmbytur nga uji.

Rruga kryesore në bulevardin Gjergj Kastrioti, parku “Rinia”, por edhe rrugicat e qytetit janë nën pushtetin e ujit. Reshjet e shiut kanë zgjatur për dy orë, por për 30 minuta shiu ka qenë më intensiv shoqëruar herë pas here dhe me breshër.

Prej motit të keq shumë fshatra në juglindje të vendit janë pa energji elektrike. Aktualisht po punohet nga grupet në terren për t’u kthyer në normalizim situata me energjinë elektrike.

2 MUAJ ME PARE

Përmbytje në “Rrugën e Arbrit”, rënia e gurëve rrezikon automjetet

Rikthehet moti i keq në vend/ Shiu sjell rrëshqitje gurësh dhe
Foto nga rruga e Arbrit

DIBËR-Moti i keq ka krijuar probleme në qarkullimin e automjeteve dhe në qarkun e Dibrës. Në rrugën e Arbrit, në aksin e Murrizit, Xibit dhe Bulqizë-Maqellarë janë shfaqur vështirësi. Rënia e gurëve në këto zona si pasojë e reshjeve të dendura ka krijuar rrezik për aksidente.

Reshjet e shiut në afërsi të urës së Çerenecit kanë shkaktuar herë pas here rënien gurëve të mëdhenj në rrugë, ndërsa vetë ura është e mbushur me ujë. Shkak mësohet se është bërë bllokimi i kanaleve anësore të rrugës dhe shkarkuesve mbi urë. Po ashtu, rënie gurësh dhe vështirësi qarkullimi ka pasur edhe në aksin tjetër nacional Burrel-Skuraj, kryesisht në segmentin e Shkopetit.

 

2 MUAJ ME PARE

Shiu dhe era lënë pa drita juglindjen, 40 fshatra pa energji

Rikthehet moti i keq në vend/ Shiu sjell rrëshqitje gurësh dhe
Foto ilustruese

KORÇË- 40 fshatra në juglindje të vendit nga mëngjesi sotëm janë pa energji elekrike si pasojë e shiut dhe erës së fortë. Kushtet atmosferike kanë krijuar një situatë të vështirë për zonat rreth Korçës, Maliqit, Devollit dhe Kolonjës.

17 fshatra në njësinë administrative Gore të Bashkisës Maliq dhe 3 fshatra në njësinë Moglicë janë prej tre ditësh pa energji elektrike. Si pasojë e stuhisë është ndërprerë energjia edhe 17 fshatra të tjerë në njësitë Propotisht dhe Pojan. E njëjta situatë paraqitet prej disa orësh fdhe në fshatra të tjerë të bashkisë së Korçës të cilët marrin furnizim nga i njëjti fidër. 

Pa energji elektrike janë edhe fshatra të bashkive Devoll e Kolonjë, kryesisht të Devollit të Sipërm por dhe ato të fushës. Burime bëjnë të ditur se ka pasur edhe stakime nga ana e operatorit të shpërndarjes për shkak të shkarkimeve atmosferike të shumta në këto zona. Specialistët e OSSHE ka ndërhyrë në operatorin e shpërndarjes për zonat përkatëse dhe janë duke punuar për normalizimin e situatës.  

moti i keq ne shqiperi

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!