LIVE UPDATES
Insights

Seriali "Vendetta" nisi.../ "Killerat" nuk falën, plumbi në kokë vrau Vatën, Brilanti dhe Besmiri u ekzekutuan dy herë

Njeri nga shenjestrat zvarritet dhe perpiqet te shpetoje. Por jo, ata te makines se dyte jane te vendosur, i qepen pas, e qellojne dhe ate derisa ai jep shpirt duke e leshuar koken mbi asfaltin e nxehte. Dy shoket e tij nderkohe vec plumbave kalojne dhe nje vdekje e dyte. Ata karbonizohen mbasi automjeti shperthen ne flake.

18 Korrik 2022, 15:29 Nga Anila Hoxha
Seriali "Vendetta" nisi.../ "Killerat" nuk falën,
Pamje nga Fushë Kruja

Seriali Vendetta nis keshtu...

Dite e diel, rruget jane pothuajse te boshatisura. Ne ndonje kthese pothuajse hajdutshe tek tuk ndonje patrulle policie qe pret ndonje shofer te pakujdesshem. Jane per tu adhuruar per forcen me te cilen nuk tolerojne askend. Tamam polici filmash, prokurori filmash dhe gjykata filmash.Me dore te hekurt. Personazhet jane te zgjedhur me kujdes nga rregjisori, karakteri i tyre u ka dale ne fytyre si tek vepra "Portreti i Dorian Greit".

Ka shkuar ora 2 e mbasdites, ne aksin nacional, ne nje nga rruget me te frekentuara, nje makine me tre te rinj udheton drejt Fushekuqes. Tmerresisht vape. Ata po lene pas kraheve kryeqytetin shqiptar per tu kthyer secili ne shtepine e tij. Te shpenguar. Mbas tyre, nje makine tjeter i ndjek ne distance. Per ata qe gjenden ne automjetin e dyte, qe eshte i vjedhur dhe me targa te vjedhura, as dronet as patrullat nuk i verejten. Armet ua ftohin disi duart. Gjithsesi jane profesioniste te dhunes. Por ata jane te padukshem mbase sepse rregjisori eshte ne krahun e tyre.

Ne kete aks ku shpesh vriten njerez , largohen grabites bankash policia nuk eshte askund. E ka mbyllur me sukses javen duke arrestuar qytetare qe vendosin pa leje pllakat e shtepise, qytetare qe nuk paguajne faturat, te dehur qe ngasin makinen, drogaxhinj te vegjel me doza droge qesharake. Policia eshte lodhur edhe nga vapa, misioni eshte permbushur ndaj ketyre kundravajtesve te vegjel qe perfundimisht e kane frike ligjin. Gjithsesi qytetaret mezi u edukuan dhe duhet thene qe policia eshte lodhur prej tyre.

Ne makinen e pare ata tre te shpenguarit, nuk jane emra dosido ndonese mosha mesatare e tyre eshte 30 vjec. Njeri eshte hetuar per vrasjen e nje polici, por hetimet u pushuan ndaj tij. Pastaj u hetua per vrasjen e nje ish polici , i cili kishte akuzuar ne te gjalle koleget se nuk vepruan kur e kishin ndjekur. Gjithsesi spati prova dhe dosjet u mbyllen. Polici e devotshme dhe gjykata te devotshme.

Tjetri kishte patur rekorde, por mjafton te qendronte ne krah te te parit dhe mjaftonte.

Ata qe gjenden ne makinen e dyte , jane te perpikte. Sapo viktimat mberrijne mbi ure, ata nxjerrin kallashet dhe i zbrazin , aq sa duart ju nxehen . Por nuk ndalojne. Njeri nga shenjestrat zvarritet dhe perpiqet te shpetoje. Por jo, ata te makines se dyte jane te vendosur, i qepen pas , e qellojne dhe ate derisa ai jep shpirt duke e leshuar koken mbi asfaltin e nxehte. Dy shoket e tij nderkohe vec plumbave kalojne dhe nje vdekje e dyte. Ata karbonizohen mbasi automjeti shperthen ne flake
Qytetaret terrorizohen. kushdo mund te kishte qene aty dhe plumbat sdo ta kishin falur. Po rregjisori nuk ka ne kuader qytetaret e tjere, ai ndjek makinen e dyte te vrasesve qe i vune flaken mjetit vetem mbasi aty lane edhe armet e krimit. Vrasesit ikin se kane pune te tjera, kete e mbyllen ashtu sic duhej me tre te vrare. Gjithsesi jane vrasje te kushtueshme. Ne burgje nis e flitet me nje informacon per tu patur zili, qarkullojne emra kapobandash. Ne media po ashtu pershkruhen detaje predhash e gjurmesh

Pastaj filmi dihet si vazhdon.. Teksa policia nis shoqerimet, tregon forcen dhe prezencen me mbledhje, urdhera , udhezime , pala qe ju vrane tre njerez nuk ka kohe per te vajtuar. Nis dhe mbledh informacione. I duhen vrases , profesioniste, qites te pagabueshem dhe gojekycur.

anila hoxha masakra e fushe krujes

Sondazh

Poll

Insights 16 Korrik 2022, 08:14 e.k

Gara e pushimeve në rrjetet sociale

Foto ilustruese TIRANË-  Nga Edlira Çepani Në një bisedë mes miqsh ku të parët pyesin “Ku keni qenë ...

Insights 12 Korrik 2022, 11:32 Ervin Sefa

Një dekoratë e munguar…

Foto ilustruese Ka shume vite që Institucioni i Presidentit të Republikës që ka si objekt të rëndësishëm te aktivit...

Insights 11 Korrik 2022, 12:33 k.m.

Çfarë po ndodh në Kaliningrad?

Foto ilustruese Moska gjendet në mesin e një konflikti tjetër në Evropën Lindore, teksa Lituania vendosi të ndalojë disa...

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët

Operacioni 'Streha' në Tiranë, i shpallur në kërkim për prostitucion, në pranga Klodian Lila

Faza e 11-të e operacionit 'Restart'/ Do transportonin drogë me kamion drejt Turqisë, 2 të arrestuar

Komisari Tase aksidentoi për vdekje të miturën, Nano: Kush abuzon me detyrën ka dënim maksimal

Do jetë i pranishëm në protestën për vdekjen e 7-vjeçares? Meta: Varet nga axhenda ime

'Shteti ka rënë'/ Meta: Koha e mjekimit për Ramën po vjen, jemi në gjendje emergjence

Tragjedia në Himarë 'harrohet' nga drejtuesit e skafeve, në Sarandë qarkullojnë shumë pranë fëmijëve

Vrau të miturën në breg të detit, Policia Kufitare heq skafin nga vendngjarja

Ç'duhet të ndodhë që të vihet mësim? Disa orë pas tragjedisë, skafet lëvizin lirshëm në Himarë

"O Tani, jam unë, nuk doja"/ Momenti pas vrasjes së fëmijës, Tase mbi gomone, i kërkojnë llogari

'Plumbin do hash'/ MOMENTI kur ish-komisari i Himarës shikon fëmijën e vdekur, njerëzit: Vriteni!

Fëmija përplaset nga skafi në Himarë, i mituri merret nga ambulanca, policia rrethon zonën

Ndërtuan pa leje një mol dhe hodhën inerte në det, arrestohen 3 persona në Vlorë

Vrau partneren në Elbasan, Mici në gjyq: Nuk e mbaj mend ditëlindjen, s’kam lekë për avokat

Gara për projektin Milot-Fier, Rama: Akuzat se kompania ishte paracaktuar një vrimë në ujë

Rama: Do transformojë ekonominë dhe turizmin, afron ndjeshëm jugun me veriun e vendit