LIVE UPDATES
Insights

Ben Blushi takohet me ukrainasin në Tiranë: Jeni si ne në 1990, bëni marrëveshje me shtrëngim duarsh

Ben Blushi është takuar me një ukrainas i cili ka ardhur në Shqipëri pas luftës që nisi në vendlindjen e tij, pas pushtimit rus.

8 Korrik 2022, 11:17 Nga Ben Blushi
Ben Blushi takohet me ukrainasin në Tiranë: Jeni si ne në 1990,
Ben Blushi dhe ukrainasi

Nga Ben Blushi

NIKITA, BALERINI UKRAINAS 175 KILE
Nikita Savin është nga Ukraina. Kur filloi lufta erdhi në Orikum. Aty jeton në një vilë me qira.
Si erdhe në Shqipëri Nikita?
Fillimisht shkova në Portugali
Po pastaj?
Aty s'më pëlqeu, erdha këtu
Si të duket Shqipëria?
Vend tradicional
Pse të duket tradicional?
Duket si Ukraina e viteve 90
Po pse duket si Ukraina e viteve 90?
Sepse ka një zhvillim të ngadalshëm
Ku e ke parë zhvillimin e ngadalshëm?
Njerëzit rrinë në kafe të veshur me kostum
Dhe kur njerezit rrinë në kafe veshur me kostum vendi është i ngadalshëm?
Këtu marrëveshjet bëhen me një të shtrënguar dore
Dhe kjo është tradicionale?
Kjo tregon se në Shqipëri reputacioni ka ende vlerë
Ti çfarë pune bën?
Jam programator softwaresh
Sipas teje pse po ndodh kjo luftë?
Është një luftë mes botës së vjetër dhe botës së re
Kush është bota e vjetër?
Anglezët dhe amerikanët
Po bota e re?
Rusia, Kina, India, Brazili,
Po pse lufta mes dy botëve po bëhet në Ukrainë?
Diku do shpërthente, mund të ishte edhe India apo Pakistani
Po atëherë pse Ukraina?
Sepse India dhe Pakistani ka armë bërthamore, Ukraina nuk ka
Si përfundon kjo luftë?
Rusia ndahet
Çdmth Rusia ndahet?
Kina do i marrë Siberinë, Japonia do i marrë disa ishuj, Rusia do copëtohet si në kohën e Bashkimit Sovjetik
Po me Ukrainën çfarë ndodh?
Do mbijetojmë
Nga je me origjinë?
Babai nga Siberia, nëna nga Uzbekistani
Pra je gjysëm rus?
Si shumica e ukrainasve
Sa fëmijë ke?
Katër
Këtu shof vetëm tre
Këta të tre i kam me gruan e parë
Ke dhe një grua tjetër?
Aktualisht po
Pse je ndarë?
90 për qind e martesave të sotshme përfundojnë me divorc
Po gruaja e dytë pse nuk është me ty?
Ka disa arsye
Më thuaj një
Është në Paris me nënën dhe vajzën tonë
Po arsye e dytë?
Nuk ka qejf të jetojë më fëmijët e mi nga martesa e parë
Ka edhe një arsye të tretë?
Pa e mbushur shtëpinë me pasqyra nuk vjen
Çfarë i duhen kaq shumë pasqyra?
Është balerinë
Ti je martuar me një balerinë?
Tani është mësuese vallëzimi
Sa kile je Nitika?
175
Po si të ka marrë balerina për burrë?
Për këtë grindem çdo ditë me gruan
Çfarë kërkon ajo?
Të shkoj 120 kile
Mund ta bësh?
Para pesë vitesh isha 90 kile
Po para 10 vitesh?
195
Kaq shumë ha?
Nuk shëndoshem nga ushqimi
Po nga se shëndoshesh?
Nga qëndrimi në kompjuter dhe nga stresi
Ke stres?
Stresi disa njerëz i acaron, disa i dobëson, mua më shëndosh
Si mund të jetosh me këtë peshë?
Jetoj
A noton?
Notoj
I jep makinës?
I jap
A ngjitesh dot në kat të tretë?
Ja tani do ngjitem
Pse do ngjitesh?
Do vendos pasqyrat e palestrës së gruas
Pra ti po vendos pasyra që gruaja të shihet kur kërcen?
Sigurisht
Po ti kërcen?
Nuk e kam shumë qejf
Po nëse gruaja të kërkon të kërcesh?
Prandaj do dobësohem
Sa kohë ke që të dobësohesh?
Besoj një muaj
Me kirurgji?
Jo me kërcim
Për një muaj do heqësh 50 kile nga trupi?
S'kam çbëj, ndryshe do më lërë
Po ti do martohesh prapë?
Nuk e përjashtoj
Më mirë të ndahesh apo të kërcesh?
Ti si thua, tha Nikita
Më mirë të ndahesh, thashë unë
Më mirë të kërcej, tha Nikita

ben blushi

Sondazh

Poll

Insights 6 Korrik 2022, 10:59 Klodian Tomorri

Ëndrra me 6 miliardë euro në Shpirag

Edi Rama, kryeminister Shelli ka bere zbulim te madh nafte ne Shpirag. Por e mbajti lajmin sekret duke ja treguar vetem kryeministrit hollandez. Edhe ky e ...

Insights 4 Korrik 2022, 12:25 Ylli Manjani

Është Edvini, jo Ervini problemi!

Ervin Salianji është deputet, njeri politik dmth, për të cilin mund të bësh lloj lloj gjykimi politik. Secili e bën sipas p...

Insights 3 Korrik 2022, 11:53 Lutfi Dervishi

Të flutrosh…me këngë në gojë!

Lutfi Dervishi Kënga e djeshme e kënduar në tunelin e Skërficës do të mbahet mend gjatë. Një pjesë vlerës...

Insights 1 Korrik 2022, 19:32 Fjola Graçi

Futeni Kryeministrin në "riedukim"

Edi Rama E quajti pyetje të pavend dhe të parespekt interesimin e gazetarit Klevin Muka se a e kishte shkelur vetë ministrja e tij, urdh&eum...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave