LIVE UPDATES
Sport

VD/ Aksident i frikshëm! Çiklisti fluturon te tifozët në pistën e Birminghamit, jashtë rrezikut për jetën, por disa janë plagosur...

Çiklisti britanik Matt Walls, viktimë e një aksidenti të shumëfishtë gjatë një gare në pistë në Lojërat e Komonuelthit, disa spektatorë është dashur të mjekohen

31 Korrik 2022, 17:29 Nga DOSJA

VD/ Aksident i frikshëm! Çiklisti fluturon te tifozët në

ANGLI - Disa njerëz u plagosën në një aksident të frikshëm gjatë një gare çiklizmi në pistën e Lojërave të Komonuelthit në Birmingham të dielën, ku konkurrentin britanik Matt Walls, i cili u katapultua në tribuna. Kampioni olimpik u trajtua nga personeli mjekësor për më shumë se 40 minuta, përpara se të merrej me ambulancë. Po ashtu spektatorë u plagosën nga biçikleta dhe vetë çiklisti.

“Matt është i vetëdijshëm dhe flet, siç ishte pas aksidentit dhe po trajtohet në spital”,- tha skuadra angleze në një postim në Twitter. 24-vjeçari po përpiqej të shmangte çiklistë të tjerë, që ranë përpara tij në pistë gjatë kualifikimeve, por ai kapi timonin e një biçiklete tjetër dhe fluturoi në tribuna.

Dëshmitarët thanë se një person u trajtua për një prerje në krah dhe një vajzë për lëndime të paspecifikuara. Gara u pezullua pas aksidentit, në të cilin u përfshinë gjithsej tetë çiklistë dhe publikut iu desh të largohej nga velodromi, duke pezulluar më pas të gjithë aktivitetin për ditën. Një tjetër çiklist britanik, Matt Bostock , i prekur gjithashtu në aksident, u dërgua në spital me lëndime në kokë dhe shpatull. Kanadezi Mathias Guillemette u skualifikua për shkak të aksidentit të parë.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit