LIVE UPDATES
Sport

VIDEO/ ‘Goodbye USA!’ Shkëlqen Dembele, i frikshëm në krahun e djathtë. Lewandowski ende nuk po e gjen golin e parë ‘blaugrana’

Barcelona largohet nga turi amerikan me një tjetër fitore ndaj Red Bull-it, me francezin si golashënuesi më i mirë.

31 Korrik 2022, 08:21 Nga DOSJA

VIDEO/ ‘Goodbye USA!’ Shkëlqen Dembele, i frikshëm në

SHBA - Barcelona e mbylli turneun e saj në Shtetet e Bashkuara me një tjetër fitore në Nju Jork (0-2), ku një specialist si Robert Lewandowski shpërdoroi, duke humbur shanset e të gjitha ngjyrave. Por nëse dritat që u shuan për Polin, ato u ndezën për Dembélé (40’), i cili së bashku me golin e Memphis (87') fiksuan ndeshjen me rezultatin 2-0.  

Ndeshja ishte plot ngjyra, e luajtur me ritëm dhe i dha mundësinë Barçës të shtonte minuta dhe intensitet, një skuadër që do të ketë alternativa të shumta këtë sezon: në krahë (Dembélé dhe Raphinha), në qendër (Aubameyang dhe Ansu); ose në ambientet e brendshme (De Jong dhe Gavi në pjesën e parë; Pedri dhe Kessié në të dytën). Barça kthehet nga Shtetet e Bashkuara me tri fitore dhe një barazim, 11 gola të shënuar dhe 2 të pësuar. Dhe mbi të gjithë, Ousmane Dembélé, në zjarr: autor i katër golave.

Lewandowski, i cili luajti deri në 72 minuta pa sukses, është larguar nga tre ndeshjet e turneut të Shteteve të Bashkuara, duke dhënë ndjesinë se do të fryhet me gola te Barça... por pa shënuar asnjë. Sikur të ishte bota me kokë poshtë, gjithçka që Lewandowski 'prish' në pjesën e parë u sistemua nga Dembélé, i cili e ka nisur sezonin në një gjendje befasuese kthjelltësie që ka filluar të tregojë se gjithçka që mësoi në muajt e fundit të sezonin e kaluar, kur në një kohë u bë asistenti më i mirë në La Liga. 

Pjesa e dytë, më pak homogjene. Ansu ishte milimetra larg portës dhe tregoi përmirësime në përshpejtim. Xavi kishte kohë edhe për eksperimente në pjesën e dytë, si Nico në qendërmbrojtës apo Aubameyang në krahun e djathtë. Ndeshja u mbyll me një lojtar të përjashtuar (Edelman, për një goditje ndaj Pablo Torre)  dhe me Memphis që mbylli rezultatin (0-2). Kush e di nëse do të jetë goli i tij i fundit me Barçën…

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"