LIVE UPDATES

zoran zaev

Aktualitet 27 Nëntor 2021, 08:45

LSDM-ja miraton dorëheqjen e Zoran Zaevit

MAQEDONIA E VERIUT– Organet drejtuese të partisë maqedonase, Lidhja Social Demokrate (LSDM), kanë miratuar dorëheqjen e Zoran Zaevit nga kreu i partisë, p...

Bota 4 Gusht 2021, 10:14

MAQEDONIA E VERIUT- Në Maqedoninë e Veriut janë ende aktive disa vatra zjarri, ku më problematik mbetet ai në qytetin e Koçanit.Nga Qendra për Menaxhimin...

Bota 28 Korrik 2021, 20:13

SHKUP- Presidenti serb Aleksandër Vuçiç është shprehur se hapi që po ndërmarrin për “Mini-shengenin” është shumë i rëndësishëm. Në një...

Politike 28 Korrik 2021, 18:26

MAQEDONIA E VERIUT- Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti homologun nga Shqipëria Edi Rama dhe Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçi&cced...

Bota 3 Korrik 2021, 10:41

Trashëgimia e Angela Merkelit në Ballkan

GJERMANI- Pajtohuni!” – kjo ishte fjala e fundit e kancelares gjermane, Angela Merkel, në konferencën e shtypit të Samitit në Sofje, në nëntor 2020. Me kë...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV