LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Muaj i ri! Miqësi të forta në tetor, mendoni më shumë për vete, shpenzoni kohë me art, horoskopi

Dosja.al ju sjell parashikimin e horoskopit për ditën e sotme, 1 tetor 2022

1 Tetor 2022, 06:57 Nga A.B
Muaj i ri! Miqësi të forta në tetor, mendoni më shumë
Horoskopi

Dashi
Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill
Krijoni një miqësi të fortë dhe ndaloni gjykimet. Ajo që ju duhet për të lulëzuar është e ndryshme nga çfarë u duhet të tjerëve. Më shumë se sa titulli i pozicionit të punës, për ju ka rëndësi paga. Shpenzoni më shumë kohë me art dhe kështu do mbroni veten nga konsumimi.

Demi
Të lindur më: 20 Prill - 20 Maj
Nëse doni të bëni diçka bujare për dikënd, pyeteni për çfarë ka nevojë. Pavarësisht se sa i këndshëm jeni për një koleg, ju hasni vazhdimisht në njerëz armiqësorë. Në vend që të përpiqeni të merrni aprovimin e tyre, bëni diçka të mirë për veten tuaj. Ndaloni së e dënuari veten për gabime të vogla.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj - 20 Qershor
A jeni nervoz për ndarjen e parave me partnerin tuaj. Mbani tre llogari bankare: e juaja, e atij dhe e përbashkëta.. Lumturia juaj nuk mbështetet në një marrëdhënie romantike. Ju keni kaq shumë interesa personale. Ndjekja e një hobi do t'ju japë lumturinë që donit prej kohësh.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor - 22 Korrik
Ju gjithmonë keni bërë punët e vështira që askush tjetër nuk dëshiron t`i bëjë. Kushtojini më shumë kohë shtëpisë se sa punës jashtë saj. Një i afërm do të përpiqet t’ju bëjë të ndiheni fajtorë sikur keni bërë më pak se zakonisht. Kthejeni një vesh të shurdhër ndaj ankesave të tyre.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik - 22 Gusht
Ndaloni së menduari pak për punën. Një i afërm ose fqinj që vazhdimisht ankohet është një shenjë paralajmëruese se nga diçka do heqë dorë. Kur të përballeni me një ndryshim, imagjinoni se gjithçka do të funksionojë në avantazhin tuaj. Ky qëndrim optimist do të hapë rrugën drejt suksesit.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht - 22 Shtator
Ndaloni së insistuari. Keni qenë gjithmonë të mirë në punët që bëni me duart tuaja. Mund të ndërtoni mobilje, të bëni punë dore apo piktura të ndryshme. Përpjekja për të blerë dashurinë e dikujt nuk do të funksionojë. Nëse një person do të dashurohet me ju, kjo do të ndodhë se ai vlerëson inteligjencën dhe humorin tuaj

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator - 22 Tetor
Familja juaj ka ndërmend t`i bëjë gjërat në mënyrën e duhur. Ju nuk keni dëshirë të ndiqni një punë të mërzitshme. Bëni atë që ju duket e duhura, edhe nëse kjo do të thotë të gaboni. Ju mund të keni një karrierë shpërblyese në arte, të blini një shtëpi të bukur dhe të gjeni partnerin tuaj të ëndërruar. Ndiqni intuitën tuaj.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor - 21 Nëntor
Frika nga e panjohura nuk duhet t’ju ndalojë të merrni një rrezik. Të provuarit e diçkaje të re do ta bëjë pulsin tuaj të rrahë shpejt. Sytë do të shkëlqejnë dhe lëkura do të shkëlqejë gjithashtu. Nëse jeni beqar, do të takoni dikë të veçantë. Prezantohuni. A jeni në një lidhje? Mbështetuni tek i dashuri juaj.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor - 21 Dhjetor
Mos u shqetësoni nëse nuk keni arritur sigurinë financiare që kanë miqtë tuaj. Të gjithë kanë nevoja dhe përparësi të ndryshme. Ju jeni një person aventurier. Vazhdoni t`i besoni fatit tuaj. Dikush po përpiqet të përfitojë nga natyra juaj e mirë. Ndaloni së u shqetësuari për vështirësitë. Mbroni interesat tuaja.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor - 19 Janar
Ndaloni së qeni modest në punë. Nëse kërkoni atë që ju takon do ecni shpejt drejt suksesit. Ju jeni përballur me një situatë që kërkon vëmendje të detajuar. Bërja e gabimeve do t`ju ndikojë për keq. Fokusohuni dhe kërkoni përsosje.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar - 18 Shkurt
Obsesioni mbi integritetin e zyrtarëve qeveritarë do të jetë një humbje energjie. Sa më shumë të mësoni se sa i korruptuar është një politikan, aq më i pafuqishëm do të ndiheni. Merrni kontrollin mbi fatin tuaj. Në vend që të ëndërroni për një udhëtim në distanca të gjata, lexoni një libër mbi të.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt - 20 Mars
Impulsi juaj për të ndihmuar të tjerët është i admirueshëm, por nuk duhet të lërë në hije nevojat tuaja. Kur dikush ju kërkon të bashkoheni me një projekt për mbledhjen e fondeve, refuzojini me mirësjellje dhe vendosmëri. Ju keni gjëra më të mira për të bërë me kohën tuaj, si të plotësoni nevojat sensuale.

horoskopi

Sondazh

Poll

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'