LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Saturni në RETROGRAD deri në fund të tetorit, fat për disa, por ka fatkeqësi për shenja të tjera

Gjatë Saturnit retrograd, gjithçka përshpejtohet në mënyrë që të keni prova dhe strese, apo shpërblime të merituara. Mundohuni të merrni sa më shumë përgjegjësi sepse Saturni do të vijë sërish te Ujori më 22.01.2050. 

30 Shtator 2022, 18:36 Nga k.m.
Saturni në RETROGRAD deri në fund të tetorit, fat për disa,
Saturni

Ne të gjithë duhet të kuptojmë së pari se Saturni nuk është një 'dënim', por një tregues i realitetit dhe karmës që është e destinuar për ju në këtë jetë. Saturni gjykohet kur ndodh diçka e keqe por askush nuk pyet veten nëse janë në rrugën e duhur. Disa ndryshime mund të jenë të dobishme sado katastrofike që mund t'ju duken, sepse Saturni do t'ju rikthejë dhe do t'ju vendosë pikërisht përballë karmës tuaj ku i përkisni. Individët që kanë punuar shumë tani mund të marrin mirënjohje të madhe. Gjatë Saturnit retrograd, gjithçka përshpejtohet në mënyrë që të keni prova dhe strese, apo shpërblime të merituara. Mundohuni të merrni sa më shumë përgjegjësi sepse Saturni do të vijë sërish te Ujori më 22.01.2050. 

ÇFARË PRESIN SHENJAT TUAJA TË HOROSKOPIT?

DASHI

I dashur Dash, për ju Saturni kalon nëpër shtëpinë e 11, kështu që nëse keni pasur pritshmëri, shpresa, plane që nuk janë për ju ose thjesht nuk ju funksionojnë, ka mundësi që të zhgënjeheni. Dashi që e ka fituar me përpjekjet e tyre njerëzore dhe ka kaluar testet e Saturnit, tani mund të shpërblehet. Ju duhet të mendoni me kujdes për atë që prisni nga miqtë, partnerët ose në marrëdhënie të tjera. 

DEMI

I dashur Dem, për ju ky tranzit po ndodh në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës ku mund të pyesni veten nëse jeni në rrugën e duhur dhe nëse është e nevojshme ajo që po bëni? Shumë Dema gjithashtu mund të ndryshojnë punë ose të pushohen nga puna, ndaj mos u dëshpëroni sepse ka mundësi që ajo që po bëni të mos jetë karma juaj. Koha ngadalësohet dhe ju keni shumë kohë për t'i menduar gjërat. Shumë Dema mund të kenë probleme me financat, ndaj nuk rekomandohet të merrni borxhe nëse nuk është e nevojshme. Tani është mjaft e sigurt që ju duhet të pranoni fatin tuaj dhe situatën në të cilën jeni gjetur.

BINJAKËT

Të dashur Binjakë, ky kalim i Saturnit po ndodh në shtëpinë tuaj të nëntë, kështu që mund të keni tundime dhe situata për të cilat më parë keni folur dhe keni inat, por tani po i bëni ato dhe po i prezantoni si gjëra reale. Vështirësitë në komunikim theksohen shumë dhe disa mënyra për të parë filozofinë e jetës. Shumë histori të rreme tani duhet të pranohen dhe të pranohen pa rezistencë.

GAFORRJA

Të dashur Gaforre, për ju ky tranzit po ndodh në fushën tuaj të tetë, qielli po ju dërgon energji për të marrë nën kontroll bindjet tuaja personale dhe mënyrën e sjelljes. Ekziston mundësia që disa Gaforre të mendojnë se po rrotullohen në rrathë dhe se nuk ka përparim. Është e mundur që ju duhet të hiqni dorë nga disa gjëra dhe madje disa njerëz nuk duhen mbajtur fort. Kur i bëni të gjitha këto, atëherë mund të ndiheni të çliruar. Shumë Gaforre kanë një transformim kur bëhet fjalë për paratë dhe partnerin e tyre. 

LUANI

Të dashur Luanët, me ju, tranziti po ndodh në fushën tuaj të shtatë të marrëdhënieve të partneritetit të jetës publike, ndaj testet po ndodhin në partneritetin dhe marrëdhëniet tuaja personale. Nëse prej kohësh keni probleme me partnerin, tani mund të ketë një ndarje, si emocionale. Jeni person i përzemërt, ndaj duhet të kapërceni të gjitha konfliktet dhe të mos reagoni me dhunë. Testet dhe presioni janë aty, ndaj përpiquni të jeni të guximshëm si gjithmonë dhe të mos humbisni zemrën. Pranoni fatin tuaj.

VIRGJËRESHA

E dashur Virgjëreshë, ju keni këtë kalim të Saturnit në shtëpinë e gjashtë, e cila përfaqëson shëndetin, jetën e përditshme, punën, ndaj duhet të përqendroheni dhe të jeni të kujdesshëm. Shumë Virgjëresha tani duhet të kujdesen për dietën dhe shëndetin e tyre. Mos merrni shumë punë sepse fuqia juaj mendore po ju mbaron dhe keni nevojë për pushim dhe relaks. Vendoseni veten në radhë të parë. Lini pak kohë për veten tuaj çdo ditë. Është e rëndësishme të mos ndiheni keq kur takoheni me të tjerët ose u jepni atyre përparësi.

PESHORJA

E dashura Peshore, ju e keni këtë tranzit në shtëpinë tuaj të pestë që mund të ngadalësojë krijimtarinë tuaj dhe disa ndryshime kur bëhet fjalë për fëmijët, nëse i keni. Edhe pse ekziston mundësia që të mos ndiheni mirë, vazhdoni hobin tuaj ose diçka që ju bën të përmbushur. Disa Peshore mund të bëhen prindër, ndaj nuk rekomandohet ta humbisni këtë mundësi, sepse e ardhmja nuk është e sigurtë. Nëse keni disa projekte dhe plane, ato gjithashtu mund të bllokohen ose ngadalësohen. Është e rëndësishme të mos dorëzoheni dhe t'i bindeni disiplinës së Saturnit, gjë që nuk është aspak e lehtë, por tashmë jeni mësuar me vështirësi.

AKREPI

Të dashur Akrepa, për ju ky tranzit po ndodh në shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë, familjes, biznesit familjar apo emocioneve tuaja personale. Problemet janë të mundshme në fushat e përmendura. Gjithçka që u hodh tani është e detyruar për mur. Disa probleme me njërin prind mund të rishfaqen. Mundohuni të hiqni qafe bllokimet emocionale dhe traumat që keni kaluar sepse është shumë e rëndësishme dhe e qëllimshme. Mundohuni të kuptoni familjen dhe veten.

SHIGJETAR

I dashur Shigjetar, për ju ky tranzit po ndodh në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, , tregtisë, udhëtimeve të shkurtra, kështu që e gjithë kjo mund të testohet dhe të vihet në provë. Është e rëndësishme të keni kujdes se çfarë thoni dhe çfarë lloj informacioni arrin tek ju, sepse mund të jetë dramatik dhe mund të përfshiheni në thashetheme që mund t'ju dëmtojnë. Ju nuk duhet të jeni arrogantë, të pasjellshëm, sepse atëherë Saturni do t'ju kthejë karmën. Është mirë të jesh optimist, i sjellshëm dhe njerëzor që të kalohet pa pasoja.

BRICJAPI

Të dashur Bricjap, ky tranzit ndodh edhe në shtëpinë tuaj të dytë, të cilën Saturni ju vë në provë për sa i përket parave, edhe pse jeni mjaft të llogaritur, ky tranzit mund t'ju nxisë të shpenzoni më shumë para. Individët mund të vënë në dyshim investimet dhe projektet e tyre, nëse ata kanë bërë mirë ose nëse duhet të hyjnë pjesë në diçka për të cilën nuk janë të sigurt. Kontrolloni shpenzimet që mund t'i reduktoni dhe kurseni. Nëse prisni një shpërblim ose rritje rroge, mund të shtyhet, por gjithsesi do e keni. Mos e humbni shpresën.

UJORI

I dashur Ujor, ky Saturn retrogradë që po ndodh me ju, i cili ndikon në pamjen tuaj fizike dhe mentalitetin tuaj. Disa Ujorë mund të përballen me një periudhë shumë të vështirë. Është e rëndësishme që të pranoni mësimet që ju vijnë për të mësuar. Disa njerëz mund të ndryshojnë pamjen e tyre fizike, e cila do të jetë më e ngadaltë dhe pak më e vështirë, veçanërisht mënyra e të menduarit.

PESHK

Të dashur Peshq, ju e keni këtë tranzit të Saturnit në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, që ju kthen në disa rrjedha psikike dhe kthim pas në kohë. Emocionet mund të jenë mjaft traumatike dhe madje edhe vetëbesimi mund të humbet. Nënndërgjegjja dhe psikika juaj tani po nxiten. Ndërsa jeni duke eksploruar në thellësitë e oqeanit, nuk ka shumë kuptim sepse duhet të lini disa gjëra pas dhe të mos shkatërroni më tej. Ju duhet të gjeni kohë për veten dhe shqetësimin tuaj të brendshëm, kështu që mund të kërkoni ndihmë edhe nga një profesionist.

saturni saturni ne retrograde

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre