LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Jeta e këtyre dy shenjave do të ndryshojë së shpejti

Vjeshta nuk është vetëm një stinë e re, por nga pikëpamja astrologjike ka edhe disa surpriza.

30 Shtator 2022, 22:55 Nga k.m.
Jeta e këtyre dy shenjave do të ndryshojë së shpejti
Foto ilustruese

Ndryshimet e mëdha kërkojnë të menduarit dhe do të kthejnë jetën e këtyre shenjave të zodiakut. Vjeshta nuk është vetëm një stinë e re, por nga pikëpamja astrologjike ka edhe disa surpriza.

Binjakët

Binjakët e duan lirinë e tyre. Prandaj, është edhe më e habitshme që e pret një lidhje dashurie, e cila i jep fund kërkimit të tij të vazhdueshëm për aventurën e radhës – madje së shpejti do ta deklarojnë dashurinë e tyre drejtpërdrejt dhe publikisht. Papritur, binjaku i ftohtë dhe i largët është plotësisht i balancuar. Ai tregon një sjellje jashtëzakonisht të hapur dhe të qetë, e cila jo vetëm që sjell qetësi tek ai, por edhe tek ata që e rrethojnë. Pra, vjeshta është koha e duhur për të ndaluar për një moment dhe për të rimbushur bateritë tuaja për muajt e stuhishëm të dimrit.

Peshorja

Peshorja, e cila ka nevojë për harmoni, zakonisht është shumë serioze për dashurinë. Partneri juaj dhe orët që kaloni së bashku janë prioriteti juaj më i madh. Por, nga vjeshta e tutje në shtëpi do të ketë ndryshime që do ta ndryshojnë tërësisht jetën private të Peshores. Liria dhe pavarësia po bëhen gjithnjë e më të rëndësishme për të. Peshoret fillojnë t'i vënë nevojat e tyre përpara atyre të partnerit, gjë që mund të krijojë shumë potencial për konflikt - madje edhe një ndarje. Sidoqoftë, mos u shqetësoni: Peshorja e re liridashëse do të gjejë së shpejti një partner të përshtatshëm.

horoskopi parashikimi i horoskopi

Sondazh

Poll

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'