LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Pas ndarjes me Pique, Shakira kthehet në krahët e ish-partnerit pas 12 vitesh

Shakira duket se po përpiqet të hapë një faqe të re në jetën e saj personale, pas ndarjes së saj nga futbollisti Gerard Pique dhe pas akuzave me të cilat përballet për evazion fiskal. Mendohet se mund të rikthehet në krahët e ish-të dashurit të saj, Antonio De La Rua, të cilin e ka dhe avokatin e saj.

30 Shtator 2022, 18:52 Nga s.s
FOTO/ Pas ndarjes me Pique, Shakira kthehet në krahët e ish-partnerit
Shakira

SHBA- Shakira duket se po përpiqet të hapë një faqe të re në jetën e saj personale, pas ndarjes së saj nga futbollisti Gerard Pique dhe pas akuzave me të cilat përballet për evazion fiskal. Kujtohet se këngëtarja kolumbiane pritet të përballet me drejtësinë, pasi sipas urdhrit të një gjyqtari spanjoll do të jetë në gjykatë për një mashtrim tatimor të dyshuar prej 14.5 milionë eurosh, ku prokurorët kanë deklaruar se ajo mund të burgoset për 8 vite.

Për momentin, raportet që qarkullojnë në internet duan që ajo të kthehet në krahët e ish-partnerit dhe avokatit të saj, Antonio De La Rua. Sipas informacioneve nga shtypi i huaj, Shakira ndoshta në mes të nevojës së saj për t'u përballur me drejtësinë, duket se i është dorëzuar avokatit që ka qenë ish-i dashuri i saj, djalit të presidentit të ndjerë të Argjentinës, Fernando De La Rua, ndërsa Pique po shijon jlidhjen e tij romantike me 22-vjeçaren Clara Kia Martit, me të cilën madje përflitet se e ka tradhtuar këngëtaren, raporton protothema.gr.

Këngëtarja duket se po përpiqet të rikthejë dashurinë që kishte vite më parë. Sipas informacioneve, të dy janë shumë pranë vendimit që të rikthehen së bashku, pasi Shakira po kërkon edhe këshilla sesi do të arrijë të përballet me drejtësinë dhe të arratiset nga burgu.

Carina Lavicillo nga emisioni i saj televiziv në Argjentinë, me titull "Socios del Espectáculo", siguroi se djali i ish-presidentit Fernando de la Rua dhe Shakira kanë zhvilluar një bisedë telefonike dhe ku konfirmohet se Antonio është i gatshëm të ndihmojë yllin kolumbian në çdo gjë që duhet. 

“Mund të them se Shakira dhe Antonio de la Rua kanë qenë në kontakt sepse Shakira po kalon një moment të vështirë me burgun që po përballet për evazion fiskal", tha Carina Lavicillo.

Shakira dhe De La Rua kanë qenë në një lidhje për më shumë se 11 vite dhe ylli kolumbian i dedikoi disa nga këngët e saj, një prej tyre "Día de enero".

shakira pique antonio de la rua kengetare shba

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre