LIVE UPDATES
Sport

Kapiteni i “Reds”, Jordan Henderson, tregon se familja e tij mendon të mos marrë pjesë në Kupën e Botës në Katar. Ja dhe arsyeja…

Të afërmit e mesfushorit të Liverpool përjetuan disa situata të sikletshme në finalen e Euro 2020 dhe në finalen e Champions League sezonin e kaluar

22 Shtator 2022, 14:59 Nga DOSJA

Kapiteni i “Reds”, Jordan Henderson, tregon se familja e tij mendon

ANGLI - Një ditë më parë mësuam për vendimin e Eric Dier, për të ndaluar nënën e tij të frekuentonte një fushë futbolli, për shkak të abuzimit që ajo kishte pësuar. Partneri i tij, Jordan Henderson, i bashkohet këtij qëndrimi dhe ka deklaruar se familja e tij po mendon të mos shkojë në Botërorin 2022 në Katar.

Babai, gruaja dhe fëmijët, e kapitenit të Liverpool-it patën një përvojë të keqe përpara finales së Euro 2020. Pas kësaj, ata i përjetuan sërish ato probleme në finalen e Champions League sezonin e kaluar në kryeqytetin francez.

Mesfushori anglez shpjego, se pas asaj që ndodhi familja e tij në Paris, ndoshta nuk do të marrë pjesë në Kupën e Botës në Katar: “Familja dhe miqtë e mi kanë pasur disa përvoja në vitet e fundit, që i kanë befasuar vërtet dhe ndoshta i kanë dekurajuar të vinë në ndeshjet e ardhshme. Babai im tha pas finales së Champions League, se ai kishte mbaruar me futbollin. Kur keni pasur nga këto përvoja, ndonjëherë mendoni nëse ia vlen të rrezikoni,"- tha Henderson.

Mesfushori siguroi, se gruaja dhe fëmijët e tij, kishin pasur një përvojë të keqe në finalen e Eurokupës kundër Italisë: "Gruaja dhe fëmijët e mi u përpoqën të hynin nga një derë anësore, por njerëzit nuk i lanë të hynin dhe ata u bllokuan. Ajo po përpiqej t'i largonte fëmijët nga gjithçka që po ndodhte dhe pas rreth 15 ose 20 minutash, dikush e kuptoi që ajo ishte gruaja ime dhe ata u lejuan të hynin. Por nëse ai person nuk do ta kishte bërë, unë mund të kishte qenë në telashe”,- përfundoi kapiteni i Liverpool.

Një situatë tjetër, shumë e ngjashme ishte ajo që familja e tij përjetoi pak kohë më vonë në finalen e Champions League kundër Real Madridit, për të cilën Hederson siguron: "Ishte shumë e tmerrshme. Si tifoz, nëse nuk ndihesh rehat dhe ndihesh i kërcënuar, ti shkon përsëri. Është aq e thjeshtë dhe po kaq e vërtetë."

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS