LIVE UPDATES
Sport

Bonucci: "Mosmirënjohje? Karriera ime kështu ka shkuar, asgjë nuk më tremb"

Mbrojtësi nga grumbullimi në Coverciano: “Kush fishkëllen një lojtar të kombëtares italiane për mua është pa tru”

22 Shtator 2022, 14:13 Nga DOSJA

Bonucci: "Mosmirënjohje? Karriera ime kështu ka shkuar,

ITALI - Në shtëpi, Italia është në prag të ndeshjes së Nations League kundër Anglisë. Në konferencën për shtyp është edhe Leonardo Bonucci, i cili përfundoi në gojën e tifozëve të Juventusit, për fillimin zhgënjyes të sezonit. "Mosmirënjohje? Nëse do të kishte qenë herët e fundit do të isha i befasuar... Por është e gjithë karriera ime kështu ka shkuar, asgjë nuk më tremb, - shpjegoi ai. - Kam jetuar momentet më të këqija në jetën time, asgjë nuk më frikëson më”. 

Për mundësinë që të ketë fishkëllima në San Siro? “Kushdo që fishkëllen një lojtar të kombëtares italiane për mua është një njeri pa tru, në atë moment lojtari përfaqëson të gjithë kombin, gjithashtu edhe ata që fishkëllejnë, - shtoi ai. - Nuk e kuptoj pse duhet fishkëllyer Donnarumma, i cili vetëm bëri një zgjedhje, ai nuk ishte i pari që u fishkëllua dhe nuk do të jetë i fundit. Duhet të rritemi nga pikëpamja kulturore, nesër presim një ‘San Siro’ të plotë”.

Më shumë liderë me Italinë apo Juventusin? "Unë e ndiej veten, gjithmonë. Për mirë ose për keq, gjithçka që kam bërë në karrierën time e kam bërë duke qenë vetvetja. Qoftë Juventusi apo kombëtarja, sillem ashtu siç besoj se është e drejtë. E rëndësishme është që në mëngjes mund ta shikoj veten në pasqyrë dhe të jem i vetëdijshëm se kam dhënë gjithçka për veten time dhe për ekipin”.

Për sfidën me Anglinë? “Nesër do të jetë një garë shumë e rëndësishme, do të na bëjë të kuptojmë se ku jemi në rrugën tonë. Pas dështimit për t'u kualifikuar në Kampionatin Botëror dhe ndeshjet e qershorit, nesër do të kuptojmë se ku duhet të përmirësohemi dhe në çfarë. Nuk ka ndeshje më të mirë nga kjo për të nisur rrugën. Do të duhet të jemi të kujdesshëm për individualitetin e tyre, veçanërisht në sulm ata kanë lojtarë që mund të vendosin ndeshjen në çdo moment".

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin