LIVE UPDATES
Sport

Izraeli me mungesa ndaj Shqipërisë por ‘kërcënimet’ nuk mungojnë, Weismann: Kemi treguar se mund ta mposhtim këtë kundërshtar

Ditën e shtunë në oprën 20:45 Shqipëria do të luajë në Tel Aviv ndaj Izraelit, përballje thelbësore për shanset e kuqezinjëve për të arritur vendin e parë në Ligën B në Grupin 2.

22 Shtator 2022, 12:33 Nga DOSJA

Izraeli me mungesa ndaj Shqipërisë por

IZRAEL- Ditën e shtunë në oprën 20:45 Shqipëria do të luajë në Tel Aviv ndaj Izraelit, përballje thelbësore për shanset e kuqezinjëve për të arritur vendin e parë në Ligën B në Grupin 2. Duhet me çdo kusht një fitore në transfertë, përballë një kundërshtari të rrezikshëm, që tregoi forcën e tij duke fituar me përmbysje në Tiranë qershorin e kaluar, e megjithatë shanset për skuadrën e Rejas janë të mira.

Përfaqësuesja izralite nuk do të ketë në dispozicion elementët më të mirë. Duke filluar nga dy sulmuesit Eran Zahavi dhe Monas Dabbur, të cilët nuk do të jenë në këtë përballje, duke përfshirë edhe Manor Solomon, sulmuesi që shënoi dy golat ndaj Shqipërisë në ndeshjen e parë nuk është në dispozicion për shkak të një dëmtimi.

Megjithatë, trajneri Hazan së bashku me drejtorin teknik Yossi Benayoun kanë arritur të formojnë një grup interesant lojtarësh ku përfshihet kapiteni veteran Bibras Natcho i cili aktivizohet me Partizanin e Beogradit, mbrojtësin e Dinamo Moskës Eli Dasa dhe sulmuesi i Real Valladolid, Shon Weissman. Ky i fundit ka shënuar 27 gola në 71 paraqitje në Spanjë dhe do t'i jepet fanella e titullarit për të marrë përsipër përgjegjësitë e repartit ofensiv.

Pavarësisht se në seancën stërvitore të ditës së martë, lojtari ka ndjerë një shqetësim në kycin e këmbës, lojtari pritet të jetë i gatshëm për ndeshjen e së shtunës. Në faqen zyrtare të përfaqësesues së Izraelit Shon Weissman do të shprehej.

“Ne kemi treguar se mund ta mposhtim Shqipërinë dhe kemi dëshmuar se jemi një ekip i mirë. Ne do të bëjmë gjithçka për t'u siguruar që të hyjmë në këtë ndeshje sa më të përgatitur. Këtu ka vetëm një objektiv. Do të isha shumë i lumtur të shihja shumë flamuj izraelitë në tribunat e stadiumit dhe se kjo do të jetë një përvojë e jashtëzakonshme për të gjithë. Ne e presim këtë dhe besoj shumë te kombëtarja.”

E.Ç (Dosja.al)

shon weissman izrael shqiperia liga e kombeve sulmuesi

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë