LIVE UPDATES
Sport

Ishte drejt transferimit te Man.United, De Jong zbulon pse zgjodhi të qëndronte te Barcelona

Në seancën e fundit të merkatos, Manchester United bëri të gjitha përpjekjet për të sjellë Frenkie de Jong në ‘Old Trafford’.

22 Shtator 2022, 13:39 Nga DOSJA

Ishte drejt transferimit te Man.United, De Jong zbulon pse zgjodhi të

SPANJË- Në seancën e fundit të merkatos, Manchester United bëri të gjitha përpjekjet për të sjellë Frenkie de Jong në ‘Old Trafford’. Barcelona, ​​për shkak të krizës financiare, nuk rezistoi, por holandezi qëndroi në Spanjë. Pas javësh e javësh thashethemesh dhe mosmarrëveshjesh, është vetë De Jong ai që tregon se pse nuk u transferua në Premier League.

Trajneri i Manchester United, Erik ten Hag e ka telefonuar disa herë personalisht për ta bindur. 52-vjeçari dhe de Jong punuan së bashku gjatë kohës së Ajax-it. "Unë gjithmonë kam dashur të qëndroj në Barcelonë dhe kjo është arsyeja pse unë kam qëndruar gjithmonë i qetë gjatë verës."

Një marrëveshje dështoi, pavarësisht problemeve mes lojtarit dhe klubit katalanas. Ekipi spanjoll, duke marrë parasysh edhe ofertën e britanikëve, i kishte nisur një ultimatum 25-vjeçarit. Kishte dy mundësi: ose të largohej ose duhej të ulte në mënyrë drastike pagën. Por si janë gjërat tani? de Jong do të shprehej: “Nuk mund të zbuloj shumë detaje. Por shikoni, drejtuesit e klubit kanë idetë e tyre dhe unë kam idetë e mia dhe ndonjëherë ato përplasen. Por në fund gjërat shkuan mirë”.

Thashetheme, tensione dhe pakënaqësi, por marrëdhënia mes Barcelonës dhe holandezit, të paktën tani për tani, po vazhdon, ashtu siç ka dashur gjithmonë Frenkie de Jong. 25-vjeçari ka zhvilluar tetë paraqitje dhe ka shënuar një gol deri më tani.

E.Ç (Dosja.al)

de jong barcelona manchester united

Sondazh

Poll

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it