LIVE UPDATES
Sport

Dybala dhe ajo telefonata nga Mourinho: "Fraza që më bindi të vij në Romë"

Nga e kaluara te Juventus, në të tashmen dhe të ardhmen në Romë. Paulo Dybala flet nga grumbullimi me Kombëtaren argjentinase.

21 Shtator 2022, 22:11 Nga DOSJA

Dybala dhe ajo telefonata nga Mourinho: "Fraza që më bindi

ITALI- Nga e kaluara te Juventus, në të tashmen dhe të ardhmen në Romë. Paulo Dybala flet nga grumbullimi me Kombëtaren argjentinase. Sulmuesi ndodhet në Miaimi, edhe pse ende jo plotësisht i disponueshëm për shkak të atij problemi me pulplën e këmbës së majtë që e detyroi të humbasë ndeshjen kundër Atalantës.

"Te Roma u ndjeva përsëri i rëndësishëm. Vitet e fundit te Juventus nuk kanë qenë të lehta, një ndryshim i ambjentit më bëri mirë. Mourinho më thirri dhe brenda pak minutash vendosa. Ai si dhe drejtori sportiv Tiago Pinto më treguan për projektin. Të qenit protagonist në një ekip si ky më ndihmon shumë. Mirëpritja e tifozëve? Ishte e pazakontë. Tifozi i Romës është i ngjashëm me tifozin argjentinas për nga pasioni."

Mourinho ka shtyrë fort që të ketë Dybalan në merkaton e verës. Argjentinasi në intervistë zbuloi një detaj të veçantë për transferimin e tij te Roma: "Sezonin e kaluar kur isha te Juventus, skuadra po fitonte në Romë 4-3 dhe trajneri më largoi. Mourinho iu afrua pankinës për të më përshëndetur dhe më tha: "Ti je një fenomen." Ky episod më mbeti në mendje, por nuk mund ta dija se çfarë do të ndodhte me rinovimin te Juve.

Kur më thirri për herë të parë, më pyeti nëse e mbaja mend atë moment. Unë: "Sigurisht, si mund ta harroja. Ishte një nder." Pastaj më tha: "Epo tani duhet ta bësh për mua." Më thirri edhe në ditët në vijim dhe ishte e lehtë për të vendosur. Puna me të është e lehtë, flet për gjithçka, i njeh të gjithë lojtarët, nga elita deri te kategoria e tretë. Ai ka një grup njerëzish që punojnë shumë mirë. U habita nga përulësia e Mourinhos, ai i trajton të gjithë në mënyrë të barabartë. Ndonjëherë ai mund të japë një ' imazh ndryshe për atë që shihni në fushë, pastaj e pashë edhe të zemëruar. .. Jam shumë i lumtur te Roma, kur ndihesh mirë është më e lehtë”.

E.Ç (Dosja.al)

juventus dybala roma

Sondazh

Poll

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit

Vrau kunatën me sëpatë në Elbasan, autori lihet në burg, Tashi: Jam penduar, isha gjaknxehtë