LIVE UPDATES
Sport

Ish-sulmuesi i Juventusit lë nam në SHBA, shtrin përtokë dy lojtarë e ndez sherrin (VIDEO)

Pas eksperiencave të tij me Shakthar Dontesk, Bayern Munich dhe Juventus, Douglas Costa u largua nga Europa dhe u kthye në Brazil te Gremio, klubi ku u rrit në futboll.

21 Shtator 2022, 22:33 Nga DOSJA

Ish-sulmuesi i Juventusit lë nam në SHBA, shtrin përtokë dy

SHBA- Pas eksperiencave të tij me Shakthar Dontesk, Bayern Munich dhe Juventus, Douglas Costa u largua nga Europa dhe u kthye në Brazil te Gremio, klubi ku u rrit në futboll. Megjithatë, eksperienca e tij e dytë me klubin brazilian rezultoi e dështuar, aq sa sulmuesi në dhjetor mbylli para kohe aventurën me 'tricolor' dhe më pas iu bashkua Los Angeles Galaxy në shkurt.

Në MLS, sulmuesi ka gjetur vazhdimësi, dhe ka bërë tashmë 21 paraqitje me 3 gola, duke ndihmuar ekipin kalifornian dhe duke rrëmbyer një vend në play-off.Megjithatë, në javët në vijim, Douglas nuk do të jetë në fushë, por jo për dëmtimet e tij të zakonshme. Ish-lojtari i Juventus është bërë protagonist i një sjellje, jo tamam shembullore…

Fitorja 4-1 e Los Angeles Galaxy kundër Colorado Rapids e ka vendosur klubin kalifornian në vendin e shtatë, skuadra e fundit që ka kaluar në play-off, me tre javë deri në fund të sezonit të rregullt në MLS. Javë në të cilat skuadra e drejtuar nga Greg Vanney ndoshta do të duhet të bëjë pa Douglas Costa. Braziliani u përjashtua rreth minutës së 60-të për sjellje të dhunshme, pasi humbi krejtësisht mendjen.

Douglas Costa duhet të ketë parë diçka që nuk shkonte mes një shoku të skuadrës dhe një kundërshtari. Ai menjëherë nxitoi të bënte drejtësi. Fillimisht ai e goditi fort Barrios me shpatull duke e hedhur në tokë. Më pas u përball me Gutierrez, duke e “shtrirë” me një shuplakë në fytyrë. Gjithçka nën sytë e arbitrit Dickerson, i cili nuk mund të mos i tregonte kartonin e kuq. Lojtarët e Kolorados reaguan ndaj sjelljes së brazilianit dhe rezultati ishte një sherr që mezi u shua nga arbitri. Një sjellje që do t’i kushtojë shtrenjtë atij dhe Galaxy, të cilët kanë vënë bast fort për brazilianin.

E.Ç (Dosja.al)

shba douglas costa los angeles

Sondazh

Poll

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.

“Maskat” grabisin banesën e biznesmenit në Lushnje, marrin paratë dhe bizhuteritë

Tensionet në veri/ Vuçiç 'mobilizoi' ushtrinë, Rama: Shfaqje e pabesueshme, ushtria ZERO fuqi....

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë