LIVE UPDATES
Sport

Babbel gjen fajtorin: "Kimmich nuk ka disiplinë dhe nuk luan në pozicionin e tij"

Ish-futbollisti i kombëtares gjermane ka analizuar situatën delikate sportive të Bayern Munich, duke gjetur edhe shkaktarët e kësaj situate

22 Shtator 2022, 15:21 Nga DOSJA

Babbel gjen fajtorin: "Kimmich nuk ka disiplinë dhe nuk luan në

GJERMANI - Ish-futbollisti gjerman, Markus Babbel, ka dhënë opinionin e tij për krizën sportive të Bayer Munich në një intervistë për ‘Sky Sports’. Javët e fundit, skuadra gjermane po kalon një periudhë të vështirë në Bundesligë, pasi ka arritur një humbje dhe tre barazime. Nga ana tjetër, në Champions League starti ka qenë ndryshe, duke mundur të mposhtin Interin dhe Barcelonës.

Përballë kësaj situate, Babbel ka vënë në dukje Kimmich si një nga fajtorët. "Në dy vitet e fundit ai ka arritur statusin e klasit botëror, i jashtëzakonshëm. Por unë vura re sezonin e kaluar, se ai nuk ka më disiplinë për të luajtur në pozicionin e tij. Ai vrapon kudo, përveç vendit ku duhet të luajë." 

Megjithatë, ai konsideron, se nëse bëhen disa ndryshime, mesfushori mund të bëhet një lojtar kyç në përmirësimin e ekipit gjerman: "Nëse Kimmich luan i disiplinuar në pozicionin e tij, FC Bayern është i jashtëzakonshëm. Nëse ai e bën këtë përsëri në të ardhmen, unë jam i bindur se Bayern së shpejti do të jetë më i mirë se tani."

Kampioni i Europës në 1996, ka përmendur edhe se çfarë duhet të bëjë trajneri Nagelsmann: "Unë mendoj, se lojtarët tani po kërkojnë të shohin, nëse Nagelsmann guxon t'u qaset gjërave dhe si u qaset atyre. Pastaj ai duhet ta uli Kimmich në pankinë dhe të dërgoni një sinjal, nëse e bëni këtë".

Nga ana tjetër, Babbel beson se trajneri i Bayernit duhet të ndryshojë qëndrim: "Tani ai duhet të përpiqet të jetë më i qetë dhe më sovran, në mënyrë që edhe lojtarët të vërejnë se trajneri ka gjithçka nën kontroll. Por nëse shikoni intervistën pas ndeshjes në Augsburg, ke ndjesinë se Nagelsmann nuk di çfarë të bëjë. Kjo nuk duhet të ndodhë."

Ish-futbollisti gjerman e ka të qartë, se largimi i Lewandowskit ka ndikuar në skuadrën: "Bayern duhej ta shiste atë, por është logjike që një largim i tillë do të dëmtonte skuadrën. Tani Bayern duhet të gjejë një mënyrë për të shpërndarë 40 golat e Lewandowskit mbi disa supe".

B.T (Dosja.al)

 

Sondazh

Poll

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Kërcënuan të riun me armë zjarri, arrestohen 3 autorët, sekuestrohet kallashnikovi dhe pushka

Në kërkim për grabitje me armë, arrestohet në Tiranë me qëllim ekstradimi gjeorgjiani

Kontrolle në akset rrugore, arrestohen 21 drejtues mjetesh, pezullohen 78 leje drejtimi

VIDEO- Tentoi të vriste një person, arrestohet 31-vjeçari, Policia: Ka rrezikshmëri të lartë

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin