LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Njohje të reja dhe emocione, mundohuni të menaxhoni problemet/Horoskopi 7 janar 2020

7 Janar 2020, 06:01 Nga DOSJA
Njohje të reja dhe emocione, mundohuni të menaxhoni

Dashi

Mundohuni që të mos ushqeni polemikat dhe ti menaxhoni problemet në mënyrën më inteligjente të mundshme, duke shmangur nervozizmin. Në punë duhet të vini në vend disa çështje të mbetura pezull.

Demi

Yjet do të jenë në anën tuaj dhe dashuria do të jetë protagoniste edhe për ata që janë vetëm. Çiftet do të jetojnë një moment qetësie. Në punë, duhet të mundoheni që të gjeni rrugën e duhur.

Binjakët

Ju pret një e martë shumë e bukur sa i takon ndjenjave, në sajë të ndikimit të favorshëm të Hënës dhe Venusit. Sa i takon punës, jeni në kërkim të mundësive të reja, ndaj shihni përreth. Po ashtu mundohuni që të çoni përpara projekte të rëndësishme.

Gaforrja

Kjo ditë do të sjellë rikuperim të ndjeshëm, me ato që keni lënë pas, por do të jeni disi të tensionuar. Në dashuri ka ende diçka që nuk shkon, kjo për shkak se keni një sërë problemesh të mbartura nga puna.

Luani

Pas disa ditëve mjaft të lodhshme, tashmë gjërat do të ecin më mirë në raportet ndërpersonale, sidomos në disa raporte të vështira. Edhe në punë, parashikohen një sërë zhvillimesh pozitive të cilat do të sjellin zgjidhje për disa probleme që ju kanë munduar.

Virgjëresha

E marta do të jetë mjaft pozitive dhe çdo situatë do të duket shumë e lehtë për tu menaxhuar, edhe raportet me të tjerët. Edhe në punë gjatë këtyre ditëve, gjërat po ecin mirë.

Peshorja

Mundohuni që të mos e shkarkoni në raportin në çift, tensionin e akumuluar nga puna. Kjo periudhë është mjaft e favorshme sa i taon ndjenjave, por varet nga ju. Në punë duhet të veproni me kujdes, edhe pse nuk e keni të lehtë që të mbani çdo gjë nën kontroll.

Akrepi

Përpiquni që të shmangni debatet dhe polemikat në dashuri. Bëni mirë që ti shtyni për pjesën e dytë të muajit. Do ju duhet shumë punë për të bërë për vete një person. Në punë janë mjaft të favorizuara bashkëpunimet.

Shigjetari

Dita do të jetë nën ritmin e duhur dhe e mbushur me nervozizëm. Do të ndiheni disi të lodhur dhe pa energji, ndaj bëni kujdes. Në vendin e punës mund të ketë vështirësi dhe zgjidhjet do të vijnë vetëm në pjesën e dytë të muajit.

Bricjapi

Kjo ditë do të jetë mjaft e favorshme dhe gjatë saj mund të merrni lehtësisht disa rezultate. Nëse keni kaluar një krizë do të keni mundësi të shumta për ta kaluar. Edhe në punë do të keni mundësi të shumta për të marrë propozime interesante.

Ujori

E marta do të jetë mjaft e ngarkuar sa i takon punës, por bëni mirë që të mos i turbulloni ujërat. Në dashuri janë mjaft të favorizuara takimet dhe ekziston mundësia që të lindë një ndjenjë. Megjithatë do të ndiheni të lodhur, ndaj mundohuni që të pushoni më shumë.

Peshqit

Ju pret një ditë nën ritmin e duhur për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës. Në dashuri, historitë e që kanë pasur probleme, do të vihe n më tej në provë. Sa i takon punës, mundohuni që të shmangni dhe ti shtyni debatet.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 7 janar 2020 horoskopi 7 janar 2020

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre