LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Hamë petulla por libri jot nuk shtyhet”, vijon shèrri mes gazetareve dhe Albana Osmanit: ‘Shkrimtare’ me 100 gabime,

6 Janar 2020, 19:23 Nga DOSJA
“Hamë petulla por libri jot nuk shtyhet”, vijon shèrri

TIRANËAnabel.al i ka kthyer sërish përgjigje ish-prezantueses së Top Channel,  Albana Osmanit lidhur me debatin për librin e parë të ri që pritet të dalë në treg brenda këtij viti.

Pasi  Anabel.al vuri në dukje gabimet drejtshkrimore në një kapitull të librit të publikuar nga vetë Osmani, moderatorja reagoi ashpër duke u kapur me gazetarët. Për përgjigjen e Osmanit, Anabel e ka siguruar atë se askush nuk ka pasur tendencë të dashakeqe kundrejt saj dhe e ka siguruar se nëse libri rezulton një kryevepër ashtu siç pretendoi edhe ajo, do t’i bëhet promovimi. 

Albana Osmani të lutem ti dhe të tjerë që keni qënë “të rinj” 5 vite më parë. Shmangini këto përpjekje për të fyer gazetarët që nuk njihni nga afër e s’pini kafe me ta, ose s’ju bëjnë furça si dhe kur i doni ju. Që në hyrje të replikës tënde, ka problem përcakim-paragjykim. Gazetarët e Anabel natyrisht hanë petulla siç ha edhe ti, (me djathë e preferojmë ne në redaksi, bashkë me Lunën), janë të rinj siç ke qënë edhe ti, por gjithashtu hanë edhe shumë libra, mjaftueshëm libra (ndoshta më shumë se ato që janë në “moshë madhore” që si lexues të dallojnë çfarë është e lexueshme dhe çfarë jo). Nuk ka nevojë për ekspertizë: libri o shtyhet ose nuk shtyhet. Gjithsesi ndoshta ti ke një kryevepër në dorë dhe ta uroj me gjithë zemër se Anabeli (negativ) nëse e vret pak mendjen, është edhe shumë pozitiv (jo kur do të bëhet, por kur mendon se ja vlen), por ajo çfarë ke nxjerrë për momentin thjesht s’na tha asgjë. Kaq! Ose ndoshta ne s’kemi parë ndonjëherë një “shkrimtar” të botojë draftin e parë fare në Instagram me 100 gabime gramatikore dhe me fjali pa sens logjik. Zakonsisht këto drafte shiten në ankande pas vdekjes kur psh shkrimtari është Kafka etj. Nejse se e ngritëm shumë nivelin e bisedës. Gjithsesi, ne i mbështesim të gjitha vajzat e gratë e djemtë e burrat që kanë pasione dhe punojnë fort për to, siç të kemi mbështetur e të kemi vlerësuar si njeriun e vitit 2 vjet më parë për punën tënde të palodhur me Lulediellit por kjo s’do të thotë që të na pëlqejë gjithçka e jotja apo e të tjerëve. Dhe as nuk zgjohemi në mëngjes me ndjenja “negative” për t’i rënë dikujt. Kjo është puna jonë, ti na dole në shteg dhe kaq! Ishalla ekspertët dhe publiku i gjërë shqiptar e anglishtfolës të jep vlerësimin që meriton në panairin e ardhshëm. Dhe padyshim që ne do ta mbulojmë promovimin,”– shkruan Anabel në Instagramin e saj. 

Ditën e djeshme, Albana i quajti gazetarët e Anabel, të rinj dhe me humor të pavlerë, teksa theksonte se shkruajnë me petulla të ngelura nëpër dhëmbë. Albana Osmani shtoi gjithashtu se sipas ekspertëve, libri i saj është cilësuar i shkëlqyer dhe ka një histori që do ia vlejë.

(k.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz albana osmani anabel.al sherri albana-anabel albana osmani anabel.al sherri albana-anabel

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 6 Janar 2020, 14:32

Aktorët më të mirë të Hollivudit në vitin 2019

TIRANË-  Shumica e këtyre aktorëve, jo të gjithë, por shumica prej tyre janë zgjedhur për portretet e tyre si artistë, njerëz që jetojnë në skenë ose ekran...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre