LIVE UPDATES
Bota

E dashura e tij në gjendje shoku/ DETAJE nga ekzekutimi i boksierit grek, AUTORËT e qëlluan në errësirë, 39-vjeçari nuk k

1 Qershor 2021, 07:52 Nga DOSJA
E dashura e tij në gjendje shoku/ DETAJE nga ekzekutimi i boksierit grek,

GREQI– Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e boksierit Tassos Berdesis. Autorët e krimit zgjodhën një “pikë të verbër” për të filluar sulmin, pasi në atë zonë nuk kishte kamera sigurie.

39-vjeçari kishte parkuar makinën e tij në një vend ku nuk ka kamera sigurie. Deri më tani nuk asnjë material vizual nga sulmi dhe hetimi është përqëndruar në gjetjen e mjetit të përdorur nga ekzekutorët. Hetimi i Departamentit të Vrasjeve zbuloi se boksieri nuk mbante armë, ndryshe nga njerëzit që e konsiderojnë veten në rrezik dhe gjithmonë kanë një pistoletë mbi vete.

Fakti që 39-vjeçari nuk mori masa mbrojtëse e bën policinë të besojë se ai mund të ketë besuar se nuk ishte në rrezik. Policia ka vendosur celularin e boksierit nën mikroskop, në mënyrë që të konstatojë rrethin e tij të kontakteve dhe nëse ai mund të ketë marrë një mesazh kërcënues.

Boksieri u transferua në Athinë 2 vitet e fundit.

Heqja e telefonit, skanimi i kamerave në zonën më të madhe të Variut dhe dëshmitë nga familja e ngushtë dhe ambienti miqësor i boksierit 39-vjeçar, janë pikat kyçe që policia po heton për ekzekutimin e Tassos Berdesis. Boksieri frekuentonte vende të pakta dhe stërvitej në një palestër relativisht të largët nga vendi ku jetonte.

Partnerja e tij është në gjendje shoku

Tasos Berdesis ishte në lidhje me modelen Elizabeth Karypidou. Elizabeth pas vrasjes së partnerit të saj u fut në gjendje shoku.

“Elizabeth është në një situatë tragjike, ajo as nuk mund të flasë. Edhe unë jam shumë e mërzitur. “Vajza ime është në një gjendje shoku ” , tha nëna e saj për mediat.

Elisavet Karypidou u shtrua në spital ditën e dielë, aty ku ndodhet nën përkujdesjen e mjekëve.

(a.b)/dosja.al

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

rajoni rajoni vritet tassos berdesis vritet tassos berdesis

Sondazh

Poll

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet