LIVE UPDATES
Bota

Ukrainë, rëndohet bilanci i sulmit rus në Kharkiv, vriten 13 fëmijë dhe një grua shtatzënë

Këtë e raportoi guvernatori Oleg Synegubov.

2 Tetor 2022, 12:47 Nga e.k
Ukrainë, rëndohet bilanci i sulmit rus në Kharkiv, vriten 13
Pamje nga vendi i ngjarjes

UKRAINË- Numri të vrarëve nga sulmi rus ndaj një autokolone të civilëve ukrainas, që po largoheshin nga rajoni lindor i Kharkiv është përkeqësuar. Viktimat janë rritur në 24, përfshirë një grua shtatzënë dhe 13 fëmijë.

Këtë e raportoi guvernatori Oleg Synegubov.

“Të tilla janë pasojat e tmerrshme të bombardimit të një kolone prej shtatë makinash nga pushtuesit midis fshatrave Kurylivka dhe Pishchane, në rrethin Kupyansk. Rusët qëlluan mbi civilët pothuajse nga një distancë e afërt,” tha guvernatori, duke specifikuar se ” bombardimi u zhvillua më 25 shtator rreth orës 9”.

lufta ne ukraine ukraine oleg synegubov

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara