LIVE UPDATES
Bota

Thriller për reperin rus në Mykonos! Multimilionerit mik të Putin i grabisin 'thesarin' në vilë

Multimilioneri rus 33-vjeçar, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më të njohur jo vetëm në Rusi, mbërriti në Mykonos më 17 qershor me miqtë e tij. Ata morën me qira një vilë mahnitëse në Super Paradise dhe kaluan netët në ishullin kozmopolit duke xhiruar klipe.

30 Qershor 2022, 08:06 Nga A.B
Thriller për reperin rus në Mykonos! Multimilionerit mik të Putin
Reperi Timati

GREQI- Reperi rus Timati ka rënë pre e grabitjes në Mykonos. Autorët kanë mundur të marrin diamant me vlerë 1 milion, nga një vilë në vendin Super Paradise në Mykonos.

Protothema raporton se grabitja ka ndodhur në orën 1 të mëngjesit. Në atë orë të vonë, u ndezën papritur dritat në akomodim me 5 yje ku jetoi reperi dhe miku personal i Vladimir Putin. Autorët mundën të merrnin një ore Richard Mille 300.000 euro, një gjerdan prej ari te bardhe me diamante, një zinxhir dore me diamante, një unazë me diamant, çanta Chanel dhe Louis Vuitton, syze dielli të shtrenjta dhe aksesorë të tjerë të kompanive të huaja.

Nëndrejtori i Sigurisë së Mykonos ka nisut hetimet për të zbardhur çështjen. Pyetja kyçe është nëse “kërkuesit e arit” e dinin se në akomodimin luksoz të marrë me qira për mijëra euro në javë, me helikopterin dhe pishinën olimpike, jetonte reperi rus Timati, i njohur si Timur Ildarovich Yunusov. 

Multimilioneri rus 33-vjeçar, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më të njohur jo vetëm në Rusi, mbërriti në Mykonos më 17 qershor me miqtë e tij. Ata morën me qira një vilë mahnitëse në Super Paradise dhe kaluan netët në ishullin kozmopolit duke xhiruar klipe.

Shoqëria e Timatit u kthye në vilë 15 minuta pas orës 12, secili shkoi në dhomën e tij të gjumit, ku ndërruan rrobat, duke lënë në komodina orët e tyre dhe sendet e shtrenjta. Me të gjitha dyert dhe dritaret e hapura, ata u drejtuan drejt dhomës së ngrënies dhe dhomës së ndenjes që është rreth 30 metra larg, në qendër të vilës. Sapo u mblodh kompania, erdhën edhe dy persona të tjerë për t'i sjellë nargjilenë që kishin porositur. Por në atë moment ndodhi diçka shumë e çuditshme, e cila është misteri i parë.

Rezidenca u “verbua”, pasi u ndërpre energjia dhe qiramarrësit rusë u zhytën në errësirë ​​për një kohë të gjatë. Në këtë çast ndodhi dhe grabitja. Autorët u futën në dhomat e gjumit të vilës duke marrë çdo gjë. 

Për punonjësit e policisë së Mykonos çështja vlerësohet tejet e rëndë. Mënyra se si vepronte banda tregon se ata ishin profesionistë me organizim, koordinim dhe metodë të shkëlqyer. Nuk është rastësi që ata arritën të shpojnë në brez dhe të gërvishtin orën dhe thesarin e diamantit fjalë për fjalë nën hundën e pronarëve të tyre milionerë. Përllogaritjet e analistëve thonë se ata ndoshta janë shënjestruar duke ditur identitetin e qiramarrësve. 

Thriller për reperin rus në Mykonos! Multimilionerit mik të Putin

Në vitin 2015, reperi Timati publikoi himnin për presidentin rus "Shoku im më i mirë është Vladimir Putin" dhe tre vjet më vonë ai u bë një protagonist negativ në YouTube me videoklipin e këngës "Moscow", në të cilën ai lavdëroi kryebashkiakun e Rusisë.

timati takimi i thacit me putin timur ildarovich yunusov

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra