LIVE UPDATES
Bota

Dëshmia e 55-vjeçarit që vrau gruan: Iu afrova dhe ajo më goditi në organin gjenital

Autori i krimit madje kërkoi falje për vrasjen e 46-vjeçares, duke u shprehur se ishte i dërrmuar dhe i shkatërruar psikologjikisht.

29 Qershor 2022, 23:54 Nga I.A
Dëshmia e 55-vjeçarit që vrau gruan: Iu afrova dhe ajo më
55-vjecari

GREQI- 55-vjeçari që vrau bashkëshorten e tij 46-vjeçare në Greqi është munduar të justifikojë krimin e rëndë me një deklaratë prej 5 faqesh që ka dorëzuar në prokurori, pasi iu caktua masa e sigurisë “arrest me burg”. Newsbeast shkruan se 55-vjeçari e paraqet viktimën si përgjegjëse për krimin që ka kryer dhe pretendon se ai ishte një bashkëshort dhe baba i mirë, i interesuar për ribashkimin e tij me gruan.

Por ajo, siç pretendon ai, vazhdimisht nuk e vlerësonte. Autori i krimit madje kërkoi falje për vrasjen e 46-vjeçares, duke u shprehur se ishte i dërrmuar dhe i shkatërruar psikologjikisht.

“Së pari, më lejoni të kërkoj falje përsëri për dëmin që i bëra gruas sime, fëmijëve të mi dhe familjes së saj. Jam i shkatërruar, i shkatërruar psikologjikisht dhe emocionalisht që i mora jetën të vetmes grua që doja dhe do të doja të kthehesha. Unë dhe gruaja ime kemi qenë të martuar prej 28 vitesh dhe kemi dy fëmijë”, tha 55-vjeçari në një deklaratë. Por unë kurrë nuk kisha ushtruar dhunë ndaj saj, aq më pak në kurriz të fëmijëve tanë… “, tha ai.

I akuzuari pohon se e ka dashur gruan e tij me të cilën, siç pretendon ai, ka pasur shumë mosmarrëveshje.

“Unë e kam falur gjithmonë sepse e kam dashur vërtet dhe gjithçka që kam bërë është të punoj shumë për t’i dhënë sa më shumë familjes sime dhe të mos i mungojë asgjë asaj dhe fëmijëve tanë. Në vitin 2011 gruaja ime më kërkoi që të rrinim të ndarë për një kohë për të ripërcaktuar marrëdhënien tonë dhe u bë dhe unë u vendosa në një shtëpi me qira për një vit, ndërsa ajo qëndroi me fëmijët tanë në shtëpinë tonë (apartamentin tim) në rrugën Matrozou. Kur marrëdhënia jonë nuk u përmirësua, ajo u kthye në shtëpinë tonë dhe qëndruam të gjithë bashkë. Në vitet që kaluan ne patëm disa sherre si të gjithë çiftet, por kur unë nuk ushtrova dhunë ndaj saj”, shprehet ai.

Në vijim, i akuzuari pretendon se në vitin 2019 ka pasur “konflikt të fortë verbal” me viktimën. Si pasojë, është larguar nga shtëpia familjare në një pronë të tij në Koukaki, në rrugën Dimitrakopoulou.

Konkretisht, kisha parë disa mesazhe në celularin e saj dhe kisha kuptuar që ajo po planifikonte të udhëtonte me një burrë të panjohur për mua. Megjithë thirrjet e mia ajo e bëri udhëtimin dhe kur u kthye patëm një debat verbal dhe unë u largova nga shtëpia jonë. Gjatë kohës që jetoja në Dimitrakopoulou lidhja ime me gruan ishte jo e tensionuar dhe jam kujdesur të mbuloj jo vetëm shpenzimet fikse të shtëpisë, por edhe të gjitha shpenzimet dhe nevojat e saj dhe të fëmijëve tanë, si para së gjithash këto vite…”, thotë ai.

55-vjeçari ka pohuar se ka tentuar disa herë të rilidhet me viktimën, por 46-vjeçarja i kishte thënë se donte divorcin.

“Ajo nuk donte që ne të riktheheshim përsëri dhe kur e pyeta pse ajo u përgjigj se nuk më interesonte se çfarë po bënte në jetën e saj dhe se nuk donte të kthehej në shtëpinë tonë”, tha ai në një deklaratë.

Duke iu referuar krimit të rëndë të kryer nga 55-vjeçari, ai ka pohuar se gruaja e ka zhvlerësuar kur i ka kërkuar që të bashkoheshin sërish. Në kujtimet e tij ai shprehet: Para dy ditësh vura re që vajza jonë kishte bërë valixhet për të shkuar në një udhëtim, të njëjtën gjë kishte bërë edhe gruaja ime dhe menjëherë e pyeta se ku po shkonte. Ajo u përgjigj me ironi se nuk kisha arsye të bëja atë qe po bëja dhe se ajo mund të shkonte ku të donte dhe se nuk kishte nevojë për lejen time. U përgjigja me keqardhje të madhe për mënyrën sesi sillej me mua se kjo nuk është e drejtë dhe se ne jemi martuar dhe ajo nuk mundet të largohet pa më treguar se ku shkon dhe me kë. Ditën në fjalë u ktheva nga puna në shtëpinë tonë rreth orës 22:30, u lava dhe u shtriva ndërsa gruaja ime ishte ulur në kuzhinë, nuk mund të flija.

Në vijim të shkresës së tij, i akuzuari pretendon se ka shkuar në kuzhinën ku ishte gruaja e tij dhe e ka pyetur pse po largohej dhe ku po shkonte dhe si ka mundësi që ajo të mos mendonte fare për të ndërsa ai i kërkoi asaj të ribashkoheshin.

“Ajo filloi të më bërtiste se isha një idiot që nuk e kuptoja se gjithçka kishte mbaruar mes nesh dhe se duhet të zhdukesha nga jeta e saj”, pohon 55-vjeçari.

Në fund, i akuzuari ka paraqitur në hetuesi kërkesën për caktimin e ekspertit për kryerjen e ekzaminimit psikiatrik.

vrasja ne greqi

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra