LIVE UPDATES
Bota

E padëgjuar ndonjëherë! Gruaja bie në koma për 15 minuta, zgjohet dhe tregon se si kaloi 5 vite në parajsë: Ishte mbreslënëse

Dr Linda zbuloi se ajo mund të merrte çdo formë që dëshironte në këtë fushë dhe madje mund të takonte njerëz në parajsë. 

27 Janar 2023, 18:06 Nga a.l
E padëgjuar ndonjëherë! Gruaja bie në koma për 15
Linda Kramer

SHBA-Një grua e cila ra në koma për rreth 15 minuta thotë se ndërsa ishte e vdekur, ajo kaloi gjithsej rreth pesë vjet në parajsë dhe kishte një kujtim të gjallë të asaj se si ishte. Më 6 maj 2001, Dr Linda Kramer shkoi në tualet në orët e hershme të mëngjesit dhe u ndje sikur do të flinte, por në fakt po përjetonte atë që do të kishte qenë një pushim shumë sesa një gjumë i thjeshtë.

Ndërsa po trajtohej nga mjekët ndihmës, ajo tha se ndjehej sikur kishte qenë në parajsë për pesë vjet. Meqenëse 'koha nuk ekzistonte' siç do ta perceptonim ne, ajo tha se do ta vlerësonte kalimin e kohës në varësi të asaj se sa larg kishte udhëtuar nëpër këtë botë në të cilën ndodhet tani, shkruajnë mediat e huaja. 

Duke marrë me mend se ajo mund të ecte me një shpejtësi prej rreth tre deri në gjashtë milje në orë në jetën reale, ajo e përdori atë për të kronizuar kohën ndërsa lëvizte nëpër qiell. Dr Linda zbuloi se ajo mund të merrte çdo formë që dëshironte në këtë fushë dhe madje mund të takonte njerëz në parajsë. 

"Ajo ishte kur e gjeta veten duke qëndruar në atë që unë e quajta fushën e luleve. Unë po vëzhgoja vargun malor 30,000 herë më të madh se mali Everest. Ka një varg të madh malesh në pjesën e prapme të kudo që isha. Unë mund të shihja ndërtesa me rrokaqiej. Dubai janë si kasolle të vogla në miniaturë në krahasim. Pashë liqene, mund të shihja gjithçka në një pamje panoramike", tha ajo. 

Nëse donte të ishte diku, ajo mendonte të ishte atje dhe u ndie e lidhur menjëherë në atë vend, në gjendje të shfaqej në majë malesh dhe vende të tjera dhe çdogjë që ajo dëshironte të shihte. / Dosja.al

linda kramer

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët