LIVE UPDATES
Art&Argëtim

"Hë moj grua ça do, jam në rrugë", Bujar Kapexhiu ndan historinë komike me telefonin: Bjeri njëherë burisë..

Sipas tij me këtë lloj celulari, ishte më e thjeshtë të gënjeje njerëzit për vendodhjen, por natyrisht do kishte raste përjashtimi.

15 Prill 2023, 22:09 Nga I.A
"Hë moj grua ça do, jam në rrugë", Bujar
Bujar Kapexhiu

TIRANË- Aktori e regjisori i njohur Bujar Kapexhiu ka treguar një histori komike me gruan e tij. I ftuar në emisionin 'Rudina' në Tv Klan, teksa diskutohej se sa shumë kanë ndryshuar mënyrat e komunikimit me njëri-tjetrin ndër vite. Kapexhiu përshkroi fillimisht momentin e parë kur pa një telefon celular në vitin 1995 në Shqipëri. Sipas tij me këtë lloj celulari, ishte më e thjeshtë të gënjeje njerëzit për vendodhjen, por natyrisht do kishte raste përjashtimi.

Bujar Kapexhiu: Kjo është koha e telefonit, kur erdhi pastaj celulari ishte…Dhe unë kam një histori shumë të bukur me celularin. Ndodhesha në një studio televizive dhe me pronarin e televizionit po shikonim sallën e madhe, dhe në këtë kohë dëgjova një zile. Thashë në këtë sallë të madhe: Ku është telefoni?! Kur ai futi dorën në xhep dhe nxorri një kuti të vogël kaq, që unë e shikoja për herë të parë. Alo, po po! Ah jo tha, dëgjo jam në Romë tha, javën tjetër vij! Më shkeli syrin mua dhe e kuptova unë se një gënjeshtër. Më çuditi ajo dhe aty thashë për herë të parë…se telefoni në celular ka ardhur në ’95-ën në Shqipëri, me AMC. Dhe AMC-ja kur u bë dhe telefoni, thashë u ngrit institucioni me telefonin që mund të gënjesh kur të duash.

-Sepse ti mund të lëvizje dhe askush nuk do e dinte se ku ishe. Një lloj lirie apo jo?

Bujar Kapexhiu: Se ai ishte në zyrë e thoshte në Romë, kështuqë sot është mundësia për secilin për të mos thënë të vërtetën. Ku ndodhet e me cilin është, e kupton? Se mu kujtua dhe një histori tjetër me këtë telefonin. Njëri i tha gruas: Grua po iki urgjent me një shërbim shumë të rëndësishëm dhe në të vërtetë ai shkoi me një shoqen e tij të afërt diku. Në momentin e argëtimit, bie zilja. Mos, tha gruaja! Hë moj grua ça do? Po ku je tha? Në rrugë, në rrugë jam. Po mirë tha, bjeri njëherë burisë! Ka raste që dhe nuk gënjen dot.

bujar kapexhiu

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni