LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Revista 'Time' publikon LISTËN/ Michael B. Jordan rrëmben 'kurorën' si emri më me ndikim për vitin 2023! KUSH e pason? (EMRAT)

Midis të përzgjedhurve ishin Beyonce, reperja Doja Cat, aktori Michael B. Jordan dhe një sërë artistësh të tjerë, zyrtarë qeveritarë dhe atletë. Por ai që rrëmbeu kurorën, si personazhi më me ndikim për këtë vit isht aktori Michael B. Jordan.  

14 Prill 2023, 21:48 Nga a.l
Revista 'Time' publikon LISTËN/ Michael B. Jordan rrëmben
Revista Time

Revista 'Time' ka publikuar, listën e saj vjetore të 100 njerëzve më me ndikim për vitin 2023. Lista e famshme përfshin emrat e personazheve që kanë spikatur në kategoritë si arti, inovacioni, lidershipi dhe jo vetëm. Midis të përzgjedhurve ishin Beyonce, reperja Doja Cat, aktori Michael B. Jordan dhe një sërë artistësh të tjerë, zyrtarë qeveritarë dhe atletë. Por ai që rrëmbeu kurorën, si personazhi më me ndikim për këtë vit isht aktori Michael B. Jordan.  

Michael B. Jordan është një aktor amerikan. Në vitin 2001, Jordan luajti në filmin e tij të parë artistik Hardball. Një vit më pas ai mori vlerësimin e kritikëve si Wallace në serialin televiziv të nominuar për Emmy të HBO, The Wire. Jordan është gjithashtu i njohur për rolet e tij në serialet televizive 'Friday Night Lights' dhe 'Parenthood'. Filmat e tij më të njohur përfshijnë 'Fruitvale Station, 'Black Panther', 'Fantastic Four', 'Just Mercy' dhe 'Creed I, II, III'. Në vitin 2020, Jordan u emërua mashkulli më seksi në botë.  

100 njerëzit më me ndikim të vitit 2023:

Michael B. Jordan

Drew Barrymore

Ali Wong

Austin Butler

Aubrey Plaza

Rian Johnson

Salma Hayek Pinault

Zoe Saldaña

Judy Blume

Colin Farrell

Lea Michele

Simone Leigh

ëolfgang Tillmans

Parqet Suzan-Lori

Neil Gaiman

Shervin Hajipour

El Anatsui

Colleen Hoover

Steve Lacy

Jennifer Coolidge

Ke Huy Quan

Sara Mardini dhe Yusra Mardini

Shah Rukh Khan

Pedro Pascal

Brittney Griner

Mbreti Charles III

Salman Rushdie

RoëVaughn ëells

Tracie D. Hall

Peng Lifa

Shannon ëatts

Haluk Levent

Imara Jones

Yvon Chouinard

Doja Cat

Mikaela Shiffrin

Bella Hadid

Sam Altman

Niloofar Hamedi dhe Elaheh Mohammadi

Thom Broëne

S.S. Rajamouli

MrBeast

Elizabeth Maruma Mrema

Britney Schmidt dhe Peter Davis

Sam Rivera

Robin Zeng

Edëard Reynolds

Margaret Mitchell

Olena Zelenska

Luiz Inácio Lula da Silva

Hakeem Jeffries

Evan Gershkoviç

Janet Yellen

Sherry Rehman

Mitch McConnell

Anthony Albanese

Margrethe Vestager

Joe Biden

Samuel Alito

Gustavo Petro

Gina Raimondo

Oleksandra Matviichuk

Fumio Kishida

Cindy McCain

María Herrera Magdaleno

Olaf Scholz

Bola Ahmed Tinubu

Min Aung Hlaing

Angela Bassett

Laurene Poëell Jobs

Lionel Messi

Padma Lakshmi

Johan Rockstrom

Beyonce

Patrick Mahomes II

Elon Musk

Gina Prince-Bytheëood

Karen Lynch

Shou Zi Chew

Ozlem Tureci dhe Ugur Shahin

Deborah Lipstadt

Bob Iger

Sarah Kate Ellis

Kylian Mbappé

Natasha Lyonne

Monica Simpson

Nathan Fielder

Wanjira Mathai

Hidetaka Miyazaki

Jerrod Carmichael

Catherine Coleman Lule

Sean Sherman

Iga Sëiatek

Kate Orff

Dimie Ogoina

Andrea Kritcher 

revista time

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni