LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Telefonata e fundit mes Shakira dhe Pique ishte plot tension dhe nerva, çfarë ka ndodhur?

Një telefonatë mes Shakirës dhe Gerard Pique, pas largimit të saj nga Spanja, nuk shkoi aspak mirë dhe Pique u zemërua shumë. Një burim i afërt me këngëtaren shpjegoi se Shakira ndihej e mërzitur sepse biseda e fundit nuk ishte aspak miqësore.

15 Prill 2023, 07:53 Nga k.m.
Telefonata e fundit mes Shakira dhe Pique ishte plot tension dhe nerva,
Gerard Pique dhe Shakira

BARCELONË- Shakira së fundmi i tha lamtumirë Barcelonës dhe u transferua në Miami me dy djemtë e saj, Milanin dhe Sashën. Sipas raportimeve të medias argjentinase La Nacion, Shakira dhe familja e saj u detyruan të largoheshin nga shtëpia në pronësi të prindërve të këngëtares, për shkak të një letre dëbimi të lëshuar nga babai i ish-partnerit të saj. Kjo situatë preku edhe disa nga të afërmit më të dashur të yllit. Prindërit e saj nuk janë më në Spanjë dhe u shpërngulën në Shtetet e Bashkuara për të qenë pranë vajzës së tyre në këtë fillim të ri të jetës.

Letra e dëbimit thuhet se nuk i ka pëlqyer këngëtares pasi u pa si një mënyrë e ashpër dhe e papritur për të trajtuar situatën. Shakira kishte vendosur të transferohej në Shtetet e Bashkuara më herët se sa ishte planifikuar, pasi shëndeti i babait të saj ishte përkeqësuar dhe ai kishte nevojë për trajtim që nuk e kishte në dispozicion në Barcelonë.

Një telefonatë mes Shakirës dhe Gerard Pique, pas largimit të saj nga Spanja, nuk shkoi aspak mirë dhe Pique u zemërua shumë. Një burim i afërt me këngëtaren shpjegoi se Shakira ndihej e mërzitur sepse biseda e fundit nuk ishte aspak miqësore.

“Pique është i zemëruar, ai nuk po arsyeton më me logjikë,”- shtoi burimi.

Eksperienca e hidhur me familjen e Gerard Pique-s padyshim që ka bërë të vetën tek Shakira dhe familja e saj, por këngëtarja duket e etur për të nisur një kapitull të ri në jetën e saj në Miami me fëmijët e saj. Pavarësisht sfidave, ajo duket më mirë se kurrë dhe fansat e saj po presin me padurim projektin e radhës muzikor.

shakira gerard pique

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni