LIVE UPDATES

zgjedhjet e 25 prillit 2021

Editorial 7 Qershor 2021, 11:03

Kur vidhen zgjedhjet, populli përgjigjet me flakë

Në vitin 2016, në Austri u përsëritën zgjedhjet presidenciale për shkak se në dy qendra votimi ndodhën dy gabime thjesht formale. Në njërën komisionerët kishin ...

Editorial 15 Maj 2021, 11:45

Dy botët pa fitimtarë që krijoi 25 prilli

Më shumë se kurrë më parë, pas 25 prillit, janë krijuar dy botë me dy realitete, sigurisht të kundërta, në të njëjtin truall.  Në botën e “fitimtarëve“, zgjedhj...

Editorial 10 Maj 2021, 08:19

Guri shqiptar i Sizifit

Nga Meri Lika26 prilli 2021 ishte fundi i linjës në procesin e gjatë dhe shumë të vështirë në të cilën po bënte sikur po ecte demokratizimi i vendit. Fuqia pol...

Aktualitet 25 Prill 2021, 08:53

KORCE– Një incident është shënuar disa minuta më parë në qytetin e Korçës, konkretisht në qendrën e votimit në Libonik. Komisionerët e Partisë Demokratik...

Editorial 23 Prill 2021, 12:45

Ikja e Ramës – shansi i fundit për shpresën

Në orët e numërimit mbrapsht deri kur të marrim në duar fletën e votimit, arsyet pro dhe kundër ose ankthi për të ardhmen mundojnë secilin prej nesh. Shumë të l...

Politike 22 Prill 2021, 09:19

TIRANE– Presidenti i Republikës, Ilir Meta paralajmëroi drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu që të distancohet nga urdhërat e qeverisë. M...

Politike 25 Mars 2021, 17:31

TIRANE– Një dron që është afruar pranë sheshit Skënderbej, atje ku po zhvillohet mitingu zyrtar i hapjes së fushatës së Partisë Socialiste ka alarmuar efektivë ...

Politike 25 Mars 2021, 17:02

TIRANË– Kandidatja për deputete Grida Duma ndodhet në shesh dhe është duke bërë foto dhe duke përshëndetur mbështetësit e Partisë Demokratike.Si&cced...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Deri më tani…. figurat e njohura të ekranit shqiptar që mbështesin publikisht politikanët për zgjedhjet e 25 prillit 202 - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Deri më tani…. figurat e njohura të ekranit shqiptar që mbështesin publikisht politikanët për zgjedhjet e 25 prillit 202

4 Tetor 2020, 19:19 Nga DOSJA
Deri më tani…. figurat e njohura të ekranit shqiptar që

TIRANË– Jemi në nisje të fushatës zgjedhore dhe pranë partive kemi parë figura të njohura të ekranit shqiptar.

Kështu, rasti më i freskët është i missit të parë, Valbona Selimllarit e cila shpjegoi ditën e sotme mbështetjen për të majtën me një thënie të vjetër përmetare:

Tek Partia Socialiste jam sepse ne kemi një thënie nga Përmeti. Unë jam përmetare me origjinë dhe themi: Ai djali dhe ajo vajza po janë punëmbaruar dhe kjo fjalë më ka mbetur gjithmonë në mendje se ma thoshte gjyshi dhe nëna: “Punëmbaruari është gjithmonë i suksesshëm” dhe në fakt unë jam me punëmbaruarit, sepse për hir të së vërtetës nuk kemi kohë të humbim me ata që s’mbarojnë punë.”

Aktorja Monika Lubonja gjithashtu i është bashkuar Partisë Socialiste pak muaj para zgjedhjeve të prillit 2021. Ajo është prezantuar në një takim që Kreu i Bashkisë Erion Veliaj zhvilloi me Asamblenë socialiste në Njësinë 2.

Në fjalën e saj aktorja Lubonja për të lavdëruar punët e bashkisë në kryeqytet zgjodhi të sillte para socialistëve të njësisë 2 fjalët e vajzës së saj.

Ajo tregoi se vajza e saj i kishte thënë se Tirana kishte ndryshuar shumë dhe fëmijët e qytetit ishin të lumtur.

Mexosopranoja e njohur, Vikena Kamenica teksa ishte e ftuar në një takim të grave socialiste, ku tha se Veliaj është kryetari transformues i Tiranës. Ajo ftoi të gjitha gratë e Shqipërisë që, në respekt të vetes, por edhe për shpresën e madhe për të ardhmen, të mbështesin PS më 25 prill.

Ne gratë jemi forcë e madhe dhe nuk duhet ta harrojmë kurrë, për të marrë vendimet e duhura dhe të kemi fokusin e qartë, siç një nënë e ka për fëmijën e saj, duhet ta kemi edhe për vendin tonë. Nuk jam këtu për t’ju bindur, sepse ju jeni motori i të vetmes forcë progresiste siç është Partia Socialiste, por flas si grua profesioniste, si shumë gra të tjera që nuk janë pjesë e PS e që nuk duan të angazhohen kurrë në fushata politike, por ama në respekt të vetes sonë, për shpresën e madhe në të ardhmen tonë, duhet të bëjmë zgjedhjen e duhur dhe të kthejmë sytë andej nga na çmojnë vlerat dhe talentin tonë, andej ku barazia gjinore ka kapur rekorde botërore. Tani dua të ftoj një mik shumë të mirë, një tifoz të madh të grave dhe padiskutim të meritës, kryetarin transformues të bashkisë, Erion Veliaj”, deklaroi Vikena Kamenica pak kohë më parë.

Aktorja e njohur nga Tropoja, Arjola Demiri doli zyrtarisht në mbështetje të PS dhe kryebashkiakut Veliaj në fushatën për zgjedhjet e 25 prillit.

Demiri ështe shprehur se Veliaj është shembulli më i mirë për t’u marrë nga të rinjtë dhe të rejat. Mediat kanë raportuar se ajo pritet të jetë në listën e deputetëve të qarkut të Kukësit.

Ish-deputeti Nard Ndoka duket se po bëhet gati për zgjedhjet e 25 Prillit dhe mund të ketë zgjedhur disa figura të njohura të publikut për tu bërë pjesë e Partisë Demokristiane.

Në një fotografi në Instagram, shfaqet pranë këngëtarit Shpat Kasapi, balerinës Isida Mollaymeri dhe këngëtares Valbona Mema.

Imazhin e shoqëroi me shkrimin “aksion” ku duket se i përgjigjet kështu me ironi kryetarit të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj pasi ky i fundit u shfaq përkrah figurave të njohura, si Landi Hysi apo Vikena Kamenica.

Partia Demokratike shfaqet më e qetë në këtë drejtim. Ende asnjë figurë e njohur nuk ka dalë në mbështetje të PD-së për këto zgjedhje (përveç reperit Stresi i cili është i djathtë i flakët).

(A.B)/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz erjon veliaj landi hysi monika lubonja pd ps valbona selimllari vikena kamenica vipat ne mbeshtetje te partive politike erjon veliaj landi hysi monika lubonja pd ps valbona selimllari vikena kamenica vipat ne mbeshtetje te partive politike

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 4 Tetor 2020, 18:58

TIRANË– Një thumb i lëshuar ka nxitur një tjetër debat në skenën e “shoëbizz-it” shqiptar. Moderatori Meriton Mjekiqi ishte i ftuar në “Shiko Kush LUAN”, n...

Art&Argëtim 4 Tetor 2020, 17:25

TIRANË– Blogeri i njohur Olti Curri u ka nxjerrë “të palarat” personazheve publikë në Shqipëri. Si pjesë e jurisë për “Maskat”, Olti Curri ka dështua...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave