LIVE UPDATES

argetim

Art&Argëtim 28 Prill 2022, 10:37

South Outdoor Festival, jo vetëm një festival…

Nga Kozeta KurtiSouth Outdoor Festival, jo vetëm një festival…….por zakoni i ëmbël i çdo prag vere; një sipërmarrje artistike, sportive, sociale, buzë më...

Art&Argëtim 21 Shkurt 2022, 14:11

Çfarë po kurdis JUTH këtë herë?

Ju kujtohet koncerti madhështor ku u lançua rreth tre vite më parë, pikërisht në muajin shkurt, platforma JUTH by Vodafone e që solli ekskluzivisht në Ti...

Art&Argëtim 31 Dhjetor 2021, 18:45

Veshjet më të bukura të princeshave në 2021

LONDËR– Meghan Markle, Kate Middleton dhe Beatrice Borromeo ishin protagonistet e dhjetë pamjeve më të mira mbretërore të vitit 2021. Kësaj liste i  ...

Art&Argëtim 26 Dhjetor 2021, 18:45

10 filmat më të mirë për festat e fundvitit

Festat e fundvitit kanë mbërritur dhe është koha perfekte për të parë me familjen disa nga filmat më festivë për këtë sezonë.  Sipas Buzzfeed këto janë disa nga...

Art&Argëtim 15 Dhjetor 2021, 20:49

Si mund të fitosh para nga Snapchat?

SHBA- Kompania Snapchat ka shpërndarë  më shumë se 250 milion dollarë për më shumë se 12,000 përdorues të rrjetit social përmes programeve Spotlight, i cili ësh...

Art&Argëtim 10 Shtator 2021, 07:15

1 në 7 njerëz tymos. Si mund të asgjësohet tymi?

1 miliard njerëz vazhdojnë të pinë cigare, pavarësisht ndërgjegjësimit të lartë në lidhje me dëmet që ajo shkakton. Problemi më i madh i cigares qëndron tek tym...

Art&Argëtim 17 Gusht 2021, 11:03

Kushdo, kurdo, #kudomeVodafone

Një udhëtar i paepur, që lëviz pafund, në çdo cep të Shqipërisë, mund të bëhet dëshmitari më i mirë i kësaj eksperience. Siç është dhe Anxhi &Cced...

Art&Argëtim 17 Maj 2021, 14:11

Përse ngrohje, jo djegie?

TIRANË–Me siguri duhet të keni dëgjuar për duhanin pa djegie apo pajisjet me ngrohje, ose akoma më ndryshe, produktet-me ngrohje-pa djegie. Këto pajisje pë...

Art&Argëtim 13 Maj 2021, 17:15

SHBA– Instagram iu ka ardhur në ndihmë të gjithë personave që duan të largojnë përgjithmonë nga rrjeti i tyre social një person.Tashmë mund të bëni bllok person...

Art&Argëtim 12 Maj 2021, 13:19

Pse të gjithë po flasin për ‘Palm Angels’?

TIRANË– Nga vizioni i krijuesit të ‘Palm Angels’ te shitja masive e firmës në dyqanet e Tiranës duket sikur është një oqean në mes por katapultimi është bë...

Art&Argëtim 16 Shkurt 2021, 10:58

Epoka e dyqanit në celular…

Çdo ditë e më shumë, kryefjala e shërbimeve po bëhet dixhitalizimi. Duket si një refren i përsëritur, por ja që kjo është tendenca mbarëbotërore, është n...

Art&Argëtim 21 Nëntor 2020, 09:02

Një ditë me heronjtë e rrjetit…

Në kohë të largëta, kur fijet e komunikimit ishin vetëm ca tela të lidhur pas shtyllash betoni, që në kohë furtunash rrëzoheshin, fillrojtësit që endeshin malev...

Art&Argëtim 11 Shtator 2020, 18:36

Një rrugëtim në qytetin që ka gjithçka!

GJIROKASTER– Kur i dorezoi çelsat e keshtjelles ne duar te pushtuesve osmane, feudali shqiptar Gjin Zenebishi nuk e kishte idene qe po largohej nga nje v...

Art&Argëtim 11 Shtator 2020, 12:08

TRIUMFI NË UDHËKRYQ

 “Të gjitha qytetet janë çmenduri; por çmenduria është argëtim. Të gjitha qyetet janë të bukura por bukuria është zymtësi”- Christopher Morley  Gj...

Art&Argëtim 29 Gusht 2020, 10:03

FOTOT/ Varanasi, aty ku përjeton Indinë e vërtetë

Në Varanasi mbërrita me avion nga Khajuraho, me një nga kompanitë indiane të linjave të brendshme. Me gjithë një farë frike nga avionët, që vjen e më shtohet në...

Art&Argëtim 20 Prill 2020, 11:59

ITALI– Zhulieta e kohëve moderne bie në dashuri me shikim të parë me ‘Romeon’ që e dalloi nga ballkoni i saj në Verona, gjatë periudhës së karantinimit.Paola Ag...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV