LIVE UPDATES
Art&Argëtim

VD-Restoranti perfekt, pronari i shëmtuar, influenceri italian tek “Bella Napoli”

6 Nëntor 2021, 13:37 Nga DOSJA
VD-Restoranti perfekt, pronari i shëmtuar, influenceri italian tek

Prej disa vitesh italianët e kanë zgjedhur Shqipërinë si shtëpinë e dytë. Shumë studiojnë, të tjerë jetojnë këtu, vijnë për turizëm, për biznes, takohen dhe shkëmbejnë publikisht opinionet për Shqipërinë dhe njëri – tjetrin.

Kështu ka ndodhur me një nga influencer-at më të njohur të Italisë, Angelo Duro, që ka ardhur për turizëm në Shqipëri dhe ka zbuluar Napolin këtu. Në videon që ka shpërndarë në Instagram, Angelo Duro, flet për restorantin Italian “Bella Napoli”. E fillon me komplimente për restorantin dhe e vazhdon me ngacmime për pronarin napolitan:

“Isha në Tiranë, shkova në një vend që quhej Bella Napoli. Një restorant perfekt, sepse sa hyra mu duk sikur isha në Napoli, aroma ishte si atje. Është absurde, sepse kur njoha pronarin, pyeta si është e mundur që një person i tillë, besoj e njihni Salvatoren, një person i shkurtër, le të themi të vërtetën, i shëmtuar. I thashë, si është e mundur që një person kaq i shëmtuar mund të bëjë një lokal kaq të bukur ku mund të hash kaq mirë? Kështu nga aty kuptova se të shmëtuarit, përpiqen më shumë se ata që janë të bukur, që të bëjnë më të vlefshme cilësitë e tyre, ndërsa ata që janë të bukur nuk kanë nevojë. Unë p.sh. ndryshe nga Salvatore, jam i bukur, nuk kam nevojë të bëj asgjë në jetë.

Është e drejtë që këtë restorant ta hapë Salvatore dhe jo unë, sepse unë jam i bukur, ndryshe nga ai. Po të isha i shëmtuar si Salvatore, ndoshta do ta hapja edhe unë një Bella Napoli. Bella Napoli ia vlen po Salvatore është i shëmtuar”.

Pronari napolitan i restorantit, i tunduar nga vlerësimi, por i vendosur t’ja kthejë ngacmimin personal, e ripostoi videon, me një replikë tipike napolitane: Kisha kënaqësinë të prisja Angelo Duro-n, i cili përveç vlerësimit për picerinë, më rrëfeu që ishte në fakt një emrigrant shqiptar nga zona e Skraparit, që ka ndryshuar gjithçka përveç mbiemrit. Faleminderit Engjëll”.

 

 

A post shared by Bella Napoli (@bella.napoli.albania)


(e.a.dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

argetim argetim angelo duro bella napoli tirane angelo duro bella napoli tirane

Sondazh

Poll

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

'Lojëra fati'/ Kontrolle në Krujë, Tiranë e në Shkodër, arrestohen 3 persona

Pamjet nga operacioni 'Kutia e Pandorës', kokaina e ndarë në 1100 doza gati për shitje

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari