LIVE UPDATES

aktore

Art&Argëtim 19 Qershor 2020, 18:48

TIRANE– Ema Andrea është një nga aktoret shqiptare që njihet për karakterin e saj shpërthyes dhe për deklaratat e forta që bën. Së fundmi ajo ka qënë në “Top Ta...

Art&Argëtim 31 Mars 2019, 06:53

Po Elvana pse s’u pa në Xing? Arsyeja nxiti dyshime

Mbrëmjen e djeshme në ‘Xing me Ermalin’ ishin të ftuar disa nga aktorët kryesorë të filmit shumë të suksesshëm, ‘Dy gisht mjaltë’, por vumë re që në fillim mung...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Historia e ‘fshehtë’ e zhigolosë, që kishte marrëdhënie seksuale me 150 aktorë dhe aktore të Hollivudit(FOTO) - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Historia e ‘fshehtë’ e zhigolosë, që kishte marrëdhënie seksuale me 150 aktorë dhe aktore të Hollivudit(FOTO)

21 Tetor 2019, 11:08 Nga DOSJA
Historia e ‘fshehtë’ e zhigolosë, që kishte

TIRANË- Scotty Bowers ka qenë një prej zhigolove më të njohur që shkonte me yjet e Hollivudit.  Ai ka ndërruar jetë në moshën 96-vjeçare, por njihet për historinë e tij, teksa qëndronte gjithmonë pas emrave më të njohur të yjeve të Hollivudit.

Ndoshta shumë njerëz nuk e njohin sot, por mediat e huaja i kanë kushtuar artikujt të gjatë ku kanë treguar jetën e tij.

Ndër emrat më të  njohur të Hollivudit që kanë pasur marrëdhënie me këtë zhigolo kanë qenë:  Katharine Hepburn, Rock Hudson, Lana Turner,  Ava Gardner, Cary Grant.

Përveç këtyre artikujve të gjatë e domethënës, është  realizuar edhe një dokumentar nga  regjisori Matt Tyrnauer për historinë e tij, “Scotty and the Secret History of Hollywood” (2017), ku  në fakt është bazuar në librin me kujtime të Bowers,“Full Service: My Adventures in Hollywood and the Secret Sex Lives of the Stars” (2012).

Në  libër tregohet edhe jeta  e tij sesi nisi jetën në marinën  amerikane, e më pas punoi nën një  pikë karburanti, ku edhe takohet me  aktorin Walter Pidgeon, i cili pasi mbush makinën me karburant, i ofroi Scotty 20 dollarë më tepër.

Më pas e ftoi në shtëpi zhigolon ku në atë kohë ishte vetëm 23-vjeçar. E nga ky moment  nis edhe historia e tij si zhigolo, që nuk kishte marrëdhënie intime vetëm me gra por edhe me burra.

Në  librin e tij Scotty tregon se ka kryer marrëdhënie seksuale me 150 aktorë dhe aktore.

BurimiTheguardian  

A.C/Dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz historia e 'fshehtë' scotty bowers zhigoloja me i famshem ne bote historia e 'fshehtë' scotty bowers zhigoloja me i famshem ne bote

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE