LIVE UPDATES
Ekonomi

Pyet një grua për të atin, si e zbuloi Elsa që babai i kishte ndërruar jetë 1 vit më parë në aksident

16 Maj 2021, 17:05 Nga DOSJA
Pyet një grua për të atin, si e zbuloi Elsa që babai i

Pjesë e seancës së ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare ka qenë Elsa dhe njerku i tij Myftar. Elsa tregon se ajo ka ardhur në jetë nga dy prindër të cilët brenda një viti u martuan dhe u ndanë. Gjatë këtij viti ata kishin shumë konflikte me njëri-tjetrin dhe gjyshi me gjyshen pritën që të lindte Elsa e më pas ta ndanin sepse i ati jetonte në shtëpinë e të ëmës së bashku me gjyshërit e saj.

Pasi u nda e ëma ishte vetëm 19 vjeç dhe do shikonte jetën e saj. Më pas u martua me zotin Myftar i cili vinte dhe ai nga një martesë e parë dhe kishte 3 fëmijë. Pasi u martuan, ata sollën në jetë edhe 3 fëmijë të tjerë. Deri në një farë moshe ajo ka jetuar me idenë se ai ishte babi i saj biologjik, por më pas e mëson se ai nuk ishte babai i vërtetë por njerku.

Në shkollë ajo zbulon se mbante mbiemrin e babait të saj të vërtetë Kasmi dhe shkon në shtëpi duke qarë për ta pyetur pse e kishte mbiemrin ndryshe. Një mësuese në klasën e 4 i thërret Elsës me mbiemrin Kasmi që të ngrihej në mësim dhe ajo nuk reagon sepse mendonte që mbiemrin e kishte mbiemrin Bardhoshi. Kështu Myftari ia ndryshon mbiemrin në gjendjen cilivile dhe ia vë Bardhoshi pa lejën e babait biologjik. Sot Elsa kërkon që të ketë mbiemrin e babait të saj biologjik dhe jo të njerkut.

Ardit Gjebrea: Ti çfarë kërkon sot?

Elsa: Mbiemrin e babit, pse të mbaj mbiemrin e atij.

Ardit Gjebrea: Po ai të ka rritur, a the që baba është ai që të ka rritur?

Elsa: Unë dua të kem gjakun tim, unë nuk ia mohoj të gjithë djersën atij, ama mbiemrin e dua.

Ardit Gjebrea: Mbiemrin ta bën gjaku, apo ai që ta rritur? Ke qenë vetëm 2 muajshe, je kaq, është kujdesur ai për ty dhe ti do të marrësh mbiemrin e një njeriu që nuk e ke njohur?

Elsa: Po më thërret gjaku o zoti Ardit, e di sa kam vuajtur brenda shpirtit tim se këta nuk e dinë.

Ardit Gjebrea: Si ke vuajtur ti?

Elsa: Po ju a e dini se ku është babai im sot?

Ardit Gjebrea: Jo.

Elsa: Pas gjithë këtyre gjërave, unë kisha vite që unë shihja ëndërr babin. Gjyshja para se të ndërronte jetë, pohoi me gojën e vetë që t’i je vajza e Hysmi Kasmit, duke qarë më tha mos ik nga Myftari se të ka rritur.

Eni Çobani: Elsa nuk ka ditur në asnjë moment që nga viti ’84-94 që është fëmijë me një baba tjetër, ky është problemi themelor i Elsës. Pse të më ndryshohet mbiemri pa më marrë lejë mua apo babait biologjik.

Kur ishte Elsa 18 vjeç gjyshja ishte në ditët e fundit të jetës së saj dhe i tregoi të vërtetën, që nuk është vajza e Myftarit po e Hysmi Kasmit dhe se e kanë larguar nga shtëpia sepse nuk punonte.

Elsa: Unë fillova të qaj, i thashë dua të iki tek babi, nuk dua të rrij me këtë, ti do vdesësh.

Ardit Gjebrea: Elsa çfarë të kishte bërë babai që të rriti që ti doje të ikje…

Elsa: Më vinte tmerrshëm të jetoja me një njeri që nuk ishte babai im. E kisha shumë të rëndë nga ana ime psikologjike. Më pas ajo pyet një zonjë që vinte nga Gramshi nëse e njihte të atin dhe ajo i thotë që ai kishte ndërruar jetë nga një aksident para një viti. Ky lajm e tronditi pa masë Elsën.

Marrë nga tvklan.al

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

sociale sociale elsa dhe myfari elsa dhe myfari

Sondazh

Poll

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom- Abilekaj: Media në Shqipëri boton me porosi nga pronari, gazetari ngelet hallka e fundit

Newsroom- Cukali: Komisioni për Diskriminimin veproi me dy standarte për Këlliçin

Newsroom- Abilekaj: Aksioni për Këlliçin u amplifikua nga Rama, u përdor stereotipi për romët

Newsroom- Dizinformimi për Këlliçin, tregoi fuqinë e Veliajt në media

Newsroom- Cukali: Media serioze ka emër dhe pronarë, kërkon falje kur gabon

Newsroom/ Batuta e Cukalit: Nëse do ishin mbjellë 1 mln pemë, do na hante ujku në Myslym Shyri

Newsroom- Pse politikanëve i duhet dizinformimi? Abilekaj: Shmangin filtrin mediatik

Newsroom- Cukali: "Specialistët" e Bashkisë Tiranë bëjnë dizinformim në rrjet

Newsroom, Ep1, P3 - Dizinformimi me sfond politik.

Newsroom, Ep1, P2- Dizinformimi, media botërore di të përgjigjet

Newsroom, Ep1, P1 - Dizinformimi: Kush dizinformon? Politika, media dhe faktorë të tretë

Newsroom/ Abilekaj: Media në botë e lufton dizinformimin, ne kemi media tradicionale të pabesueshme

Newsroom, Episodi 1- Dizinformimi, "arma" e politikës dhe medias

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!