LIVE UPDATES
Politike

Përfundon takimi me Yuri Kim, Kryemadhi: Diskutuam për situatën e fushatës elektorale në Elbasan, Kryeprokurori i Elbasanit

10 Mars 2021, 12:01 Nga DOSJA
Përfundon takimi me Yuri Kim, Kryemadhi: Diskutuam për situatën e

ELBASAN– Kryetarja e Lëvizjes Socialiste, Monika Kryemadhi pas përfundimit të takimit me Yuri Kim, në Elbasan ka dhënë një deklaratë për gazetarët e pranishëm. Kryemadhi bëri të ditur se kanë diskutuar në lidhje me fushatën elektorale si dhe mundësinë që duhet ti japin qytetarëve për të votuar pa pasur asnjë formë presioni.

Ndër të tjera ajo tha se kryeprokurori i Elbasanit është në konflikt interesi pasi vëllai i tij i 3-ti në listën e PS.

BISEDA:

Kryemadhi: Konkretisht me ambasadoren diskutuam për situatën e fushatës elektorale në qytetin e Elbasanit dhe në të gjithë qarkun e Elbasanit. Ajo që ne diskutojmë dhe është shumë me rëndësi ka rëndësi që t’u krijojmë shanse dhe mundësi të gjithëve të votojnë, të mos ushtrohet presion institucioneve shtetërore duke filluar me ndihmën ekonomike, me konfliktin e interesit që ka prokurori i Elbasanit sot ku vëllanë e tij e ka të 3-tin në listën e PS-së, për të vazhduar më tej me krijimin e mundësive që të ketë sa më shumë gra e vajza që të jenë pjesë e asaj që është e domosdoshme përfaqësues. Të mos harrojmë që Elbasani është qytet më elitar se Tirana për sa i përket intelektualëve, forcës së gruas, forcës së rinisë. Tjetra që është e rëndësishme dhe dua t’ua theksoj të gjithëve është që lista fituese e LSI i jep një shans të jashtëzakonshëm të rinjve dhe të rejave, grave dhe vajzave për të qenë ato që do të vendosin për të ardhmen e Shqipërisë. Skadenca e Edi Ramës…

Gazetari: Sa deputetë do të marrë LSI në Elbasan?

Kryemadhi: 3.5 jemi tani, po luftojmë për të 4-tin!

Gazetari: Këto janë projeksione siç i ka Edi Rama “8 deri në 9”?!

Kryemadhi: Jo, Edi Rama, Taulantin e ka të 8-in, kështu që mos kini merak!

Gazetarët: Zonja Kryemadhi, u relaksuat me Ambasadoren?

Kryemadhi: Sigurisht që u relaksuam edhe qeshëm shumë.

Gazetari: Ndonjë gjë për ne mediat, meqë na akuzuat se ne nuk merremi me familjet e varfra po merremi me vizitat që bëni me ambasadorët?

Kryemadhi: Po dhe ju them se shqiptarët paguajnë më shumë taksa, shqiptarët kanë një jetë më të shtrenjtë seç kishin katër vite më parë, shqiptarët po ikin nga Shqipëria, shqiptarët sot ndihen më të pasigurt, prandaj më 25 prill pajisuni me kartat e identitetit, pajisuni me pasaportat biometrike, të shkojmë drejt kutive…

Gazetari: I kemi!

Kryemadhi: Jo, nuk i kanë të gjithë se nuk kanë mundësi të gjithë ta blejnë 17 mijë lekë.

Listat e kandidatëve për deputetë/ Yuri Kim mbledh politikanët në Elbasan, takohet me Ballën, Bardhin dhe Kryemadhin. Kryetarja e LSI-së: Ka nevojë për pushim ambasadorja

(A.B)/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike monika kryemadhi monika kryemadhi

Sondazh

Poll

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra

Berisha: Rama firmos kontratat korruptive! Rrugën Korçë-Kolonjë e mori në dorë një ish-deputet i PS