LIVE UPDATES
Politike

Rama bën montazh me kandidatët e opozitës, iu vë nofka të gjithëve: Shihini me radhë (LINÇIMI që iu bën Metës, Shehit

10 Mars 2021, 11:14 Nga DOSJA

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka prezantuar një strategji të re për fushatën e 25-prillit që është linçimi i kandidatëve të opozitës. Kryeministri i ka marrë me radhë të gjithë emrat e vënë në listë nga Partia Demokratike, Lëvizja Socialiste për Integrim dhe aleatët. Fotot e zgjedhura nga Rama janë fotot e bëra me porosi për kandidatët e PS dhe mbledhja e pozave më të këqija të kandidatëve të opozitës.

Prezantimi i Ramës për kandidatët shoqëruar me foto. 

Edi Rama: Është për të qartë me ‘oi’ se ku u katandis pas 30 vitesh PD. Po kur thonë “Shqipëria fiton!”. Oh zot po me kë fiton? Me kë? Me kë fiton? Një pensionist dhe një pensioniste, një mjek, dhe një mjeke, zgjidhet ky për mos të zgjedhur këto? Me këtë fiton Tirana? (Nxjerr foton e Berishës) Ministrja jonë e shëndetësisë dhe e tyre (Foto nga Manastirliu dhe Petrit Vasili.

Me kë fiton Tirana, ja shiheni?

Urdhëro njëri që lufton me grekun dhe derdh gjak në Tv, tjetrën e njihni.

Përfitoj nga rasti se më ishte përgjigjur qirje Vangjeli, me disa fjalë që unë kam thënë për të. Unë atyre fjalëve su heq asnjë presje, por kanë kaluar 10 vite dhe janë po ata.

Mos thoni që ky s’është deputet, ky është kryedeputet. Etja e vazhdueshme e çon në gulçime të vazhdueshme. Përfytyroni sikur në 25 prill të mos zgjidhet kjo por ky. Shikojeni.

Po këtu me kë fiton Durrësi?

Shikojeni… Çfarë ka barku ka bardhaku.

Shihni këtë tjetrën, ka dalë me flamurin amerikan… e mban në garazh partinë. In thotë Lulit o më fut në listë ose tu futa në listë.

Shihni Beratin ky është Ludoviku i filmit që gëlltiti një gjellë lugë të prishur dhe ngeli tek SHQUPI

Shihni Kavajën… Me Etjenin që ka bërë një rrugëtim pa i ndarë studimet edhe Gridare, gridare ooo ooo

Po Shkodra me kë fiton? Një gjë ky meriton se s’meriton foto bardhezi se është i vetmi me ngjyra në atë skuadër. Shkodranët kanë një zgjedhje le ta bëjnë.

Ky është Elbasani, e para e Elbasanit, e para e LSI. Me kë fiton Elbasani, me arsimin apo me filxhanin? Besoj e shquani kush është.

Ky është Kukësi, kjo është Dibra. Shërbëtori publik i Londrës dhe i arratisuri nga Bashkia e Kamzës. Kjo është zgjedhja.

Ja dhe zgjedhja për Korçën, Korça me kë fiton, me zonjën majtas apo me lakuriqin djathtas? Se ky më ka hyrë dhe në fushën time, na turpëroi si kategori.

Kjo është Vlora, ky është Leskua për kë nuk e njeh, këtu është në restorant. Kryetar i KLSH, foto e shkëputur nga një betejë në restorant, mundje e lirë mes miqsh mbasi ka mbaruar gjithë rakia e lumit të Vlorës. Ky është i pari i Vlorës. Dje sikur kishte dhënë dorëheqjen, sot është futur sërish në garë se i kishin dalë avujtë. Sot do të japë dorëheqjen prapë dhe SHQUPI do të vendosë një taksi, taksi ambulance për nxjerrje pijeje çdo natë. Kryetari i KLSH.

Ky është ministri i arsimit, propozim që PD i bën Lezhës. E njihni, Mark Mark Mark Marku.

S’po flas më… Meqë Lezhën e konsiderojnë si vend ku do të hedhin librat falas kanë hedhur Markun dhe Gjekmarkun. Është e qartë besoj, shumë e qartë besoj. Janë halli i madh këta për atë që thashë në fillim.

Ky është propozimi që i bëhet demokratëve të Gjirokastrës, ata që kanë mbetur atje. Ministri i Shëndetësisë në konkurrencë me atë tjetrin e LSI.

Ja dhe Fieri. Zgjidhni e merrni ata që na ndjekin.

Majko dhe Mesila. Me kë fiton Tirana?

(F.g/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike edi rama fushata e 25 prillit edi rama fushata e 25 prillit

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE