LIVE UPDATES
Bota

Nuk pranuan ti ndalojnë policisë, ndalohen dy persona në Kosovë:Keni me pa kush jemi

3 Janar 2022, 21:26 Nga DOSJA
Nuk pranuan ti ndalojnë policisë, ndalohen dy persona në

KOSOVË- Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Kosovë, pasi kanë refuzuar t’i ndalojnë për kontroll patrullës së policisë. Gazeta Ekspress shkruan se dy personat pasi kanë refuzuar që t’i ndalojnë patrullës, i kanë fyer me fjalë ofenduse si dhe u kanë thënë se do e shihnin se çfarë do t’ju bënin. Më pas të rinjtë janë ndaluar në Malishevë, dhe janë vënë në prangat e policisë, ndërkohë që arsyeja që nuk kishin pranuar të ndalonin ishte pasi nuk posedonin patent shofer.

Njoftimi i Policisë:

Datë 03.01.2022 rreth orës 14:00,derisa patrulla e policise ishte ne pike kontrolli te automjeteve ne rr.Adem Jashari ne Malisheve,aty kishin kaluar dy persona me veturen e tyre Mercedes. Nga ana e zyrtareve policore I ishte dhene shenje qe kjo veture te ndalet ,por perkunder shenjes se dhene i dyshuari nuk kishte perfillur urdherat e ligjeshem te zyrtarit policor por kishte filluar te rris shpejetsin dhe ishte larguar nga aty. Me pas patrulla e policise i ishte vene pas kesaj veture e qe pasi i ishin ofruar ne nje distane afer saj edhe e kishin sinjalizuar qe te ndalej por nuk kishte ndodhur nje gje e tille. Te dyshuarit kishin vazhduar rrugen deri tek shtepia e tyre ne Malisheve. Kur kishin arritur ne hyrje te oborrit te dyshuarit kishin tentuar qe te hynin brenda ne shtepi edhe pse ishin paralajmeruar nga zyrtaret policore qe te ndalen.Pas kesaj te dyshuarit ishin arrestuar nga ana e zyrtareve policore e qe gjate arrestimit edhe kishin shfaqur rezistence. Gjate arrestimit te dyshuarit ne vazhdimesi i kishin fyer zyrtaret policor me fjale fyese si dhe i kishin kercenuar me fjalet” Keni me pa ju se kush jemi ne,per kete pune keni me pas pune privatisht me neve”. Keto fjale kercenuese kishin ardhur nga dy te dyshuarit ne drejtim te zyrtareve policor. Pas arrestimit te dyshuarit jane intervistura lidhur me veprimet e tyre te cilet edhe i kane pranuar keto veprime. Sipas tyre arsyeja e mosndaljes ne pike kontrolli ka qene sepse ata nuk posedonin patent shofer dhe nga frika kishin verpuar ne ate menyre. Lidhur me rastin eshte njoftuar prokurori kujdestar dhe me vendim te tij dy te dyshuarit ndalen ne mbjatje per 48 orë.

(I.A/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

rajoni rajoni arrestohen dy persona kosove policia e kosoves arrestohen dy persona kosove policia e kosoves

Sondazh

Poll

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Raporti i BE për fonde e bujqësisë, Tabaku: OLAF e konsideron vjedhjen më të madhe

Abuzimet me fondet për bujqësinë/ Zhupa: Nuk duam t'i bëjmë gjyqin Frida Krifcës, le t'ja bëjë SPAK

Bardhi në Kuvend: Konferenca e Kryetarëve nuk e ka në kompetencë të refuzojë këtë kërkesë

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta