LIVE UPDATES
Insights

Nallbati me shokë shumë! Kush e kërkoi emërimin e policit me 'hesape'

Per mua, i  binidur edhe nga burimet, ky emerimi nuk eshte deshire/zgjedhje e Gledis Nanos, por e politikes apo njerezve te tjere pas politikaneve!

28 Korrik 2022, 19:56 Nga Flamur Vezaj
Nallbati me shokë shumë! Kush e kërkoi emërimin e policit me
Neritan Nallbati

Nallbati me shoke shume!

Prej vitesh ne Shqiperi disa pozicione drejtuese ne policine e shtetit nuk i emeron Drejtori I Pergjithshem, ai thjeshte zbaton urdherin e nje politikani! Por jo vetem kaq, edhe grupet kriminale te kamufluar pas politikaneve emrojne drejtues policie, zv/drejtues apo edhe shefa komisariateve prej kohesh! Ketij “urdheri” nuk i ka shpetuar edhe Gledis Nano qe shume njerez menduam se me te vertete do te sjell ndryshime ne polici! Por po ndodh e kunderta fatkeqesisht! Shume pak mos te thene anje prurje e re vetem levizje/transferime drejtuesish dhe “dhurim” gradash si ne te kaluaren! Nuk po e zgjas te gradat se prej shume kohe jane “qoka” shefash dhe jo meritokraci! Po i kthehem arsyes qe e nisa kete koment! Levizja e fundit e drejtuesit te policise kriminale! ”Ngritja” ne detyre e Tonin Vocajt dhe emrimi ne vendin e tij te Neritan Nallbatit qe me kete emerimi i dhuruan edhe graden “drejtuesi i pare”! Per mua, i  binidur edhe nga burimet, ky emerimi nuk eshte deshire/zgjedhje e Gledis Nanos, por e politikes apo njerezve te tjere pas politikaneve! Thjeshte firmosi emerimin e tij me arsyetimin e ngjarjeve te fundit kriminale! Qe për mua nuk kane sens arsyetimi apo logjike! Pse e them, kete?? Mos te harrojme se Nallbati para ketij emerimi, mbante detyren e Drejtorit te Qarkut ne Policine e Durresit qe për kompetenc kishte edhe policine e Fushe-Krujes! Pra ngjarjet e fundit ne kete zone, atentatet pa autor tashme, kane ndodhur ne zonen kompetenc te Nallbatit! Pra ne poziten e drejtorit te qarkut, Nallbati dhe vartesit e tij nuk ishin ne gjendje te parandalonin keto ngjarje e hic me pak ti zbuloje autoret! Por jo vetem ngjarjet ne Fushe-Kruje, edhe ato te portit te Durresit qe prej kohesh eshte kthyer ne nje port i trafikanteve te kokaines! Ku vec kalimit te sasive te medha, “nen hunden” e Nallbatit ndodhi ajo qe nuk kishte ndodh asnjehere! Vidhen brenda portit arka me “banane” dhe nuk u parandaluan e zbuluan nga drejtor Nallbati! E ndersa papritur emerohet ne krye te Policise Kriminale!!! Me cfare merite u perzgjedh ne kete detyre!??? Si do te arritje te parandaloje ngjarjet ne gjithe Shqiperine, e kur ne poziten e drejtorit (me kompetence lendore shume te vogel) nuk i parandaloje apo zbardhi!???? Pa ju rikthyer edhe te kaluares se tij, kur ishte drejtues policie ne disa qarqe, sidomos ate te Elbasanit! Ne ate qytet “nen hunden” e tij u ngrit laboratori i kokaines dhe ai “nuk kishte” dijeni apo edhe ngjarjet e vrasjeve e atentateve te renda ne Elbasan perseri ai nuk beri asgje! Per mos te kujtuar vitet me pare te problemeve te tjera gjate karrieres!
Gjithesesi për mendimin tim, kjo levizje nuk besoj se do te sjell ndonje suksese e për kete pergjegjesia do te bie mbi Gledis Nanon qe vazhdon te Mbaje ate pozicion duke bere edhe “qokat” e radhes te politikes e personave te tjere pas tyre! Sic Po vazhdon te le ne detyre shefa komisariatesh, zv/ drejtor dhe drejtor te emruar nga politika apk grupet kriminale te cilet me raste nuk i pergjigjen as ne telefon!
#AutoretVazhdojneNeDrejtimTePaditur#

neritan nallbati flamur vezaj

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave