LIVE UPDATES
Insights

Dosja “XIBRAKA”, sa here e shkund nxjerr ndonjë gjë !

28 Mars 2024, 19:35 Nga Flamur Vezaj

Dosja “XIBRAKA”, sa here e shkund nxjerr ndonjë gjë !

Nga Flamur Vezaj

Kur thua “Xibraka”, mua me kujtohet ai ministri trup shkurter, i denuar tashme, qe dilte me forcat e “FNSH”-se nga mbrapa dhe pelliste se “qeveria eshte e vendosur per te luftuar trafikun e droges”! Ne fakt koha tregoi se ndodhi e kunderta, edhe nga vet ai qe kapardisej para policeve me propagande boshe! Sot, te gjithe e dime se cfare ndodhi me pas me kete minister qe sot po shijon pasurine dhe personazhet e tjere nga policia apo prokuroria!

Ti kthehemi “Xibrakes”!

Makina per te cilen flisnin sot nga PD-ja, ka qene me targa “AA 653DM” ngjyre e bardh Range Rover Discover! Kjo makine ishte ne pronesi te familjareve te nje ish-deputetes se PS-se por qe perdorej nga Gentjan Gjonaj (ish-pjesetare i organizates “Hakmarrja per Drejtesi”) i arrestuar per “XIBRAKEN” Por tashme I liruar nga burgu!
Sic rezultoi sot, nga te dhenat e TIMS kjo makine qenka perdorur edhe nga Olsi Rama, vellai I kryeministrit! Jo Vetem ky, por edhe Ermal Hoxha nipi ish-doliktatorit Enver Hoxha!

Cfare roli kishte Olsi Rama ne kete dosje dhe a ka veper penale, mbetet per tu pare nese nisin hetimet se ne ate kohe kjo u parakalua!!

Ne ate kohe prokuroret qe hetonin ceshtjen ishin
Olsian Çela, Edvind Kondili dhe shef i linked Zv/drejtuesi Henrik Ligori!
Prokurori i ceshtjes Olsi Çela, sot mban detyren e prokurorit te pergjithshem i votuar ne Kuvend nga Kjo mazhorance dhe jo Vetem!

Prokurori Edvin Kondili, prokurori I rendesishme ne SPAK dhe ish-kandidate per drejtuesin e SPAK-ut!
Si dhe shefi I linjes, Henrik Ligori, bashkeshorti i ish-deputetes se PS-se Shega Ligori! Prokurori Ligori dha doreheqje nga detyra per te mos Ju nenshtruar vetingut dhe tashme Eshte pedagog ne Shkollen e Magjistratures!

A duhet te thone keta se cfare ka ndodh me kete dosje??? Pyesni???
Ajo cfare kam thene shume kohe me pare se autoritet gjermane NUK i dorezuan pergjimet dhe vezhgimet Qe kane bere per llogari te tyre ne Gjermani e jo vetem, per shkak te ketyre hetimeve te cunguara! Ne ato materiale, burimet me thoshin, se kishte pamje te kesaj makine (Qe sot flisnin) dhe personat Qe kane qene ne Gjermani dhe bisedat me I.Hysenin! Si dhe pergjimet e zyrtareve te larte te doganes ne ate kohe dhe Nje biznesmen I fuqishem! Kjo per faktin se nga hetimet, rezultoi se kontenieret Qe kishin sjell plehun kimik nga venden latine NUK ishin regjistruar ne dogane! Pra Vetem Nje person i fuqishem dhe zyrtare I larte kishte kete mundesi, Qe te kalonte kontenieret pa I regjistruar ne dogane duke mos lene gjurme se kush kompani i solli ne Shqiperi! Ne ate kohe dolen edhe emrat e femijeve te Nje ish-zyrtare tjeter te larte te PS-se, por edhe per ata asgje!

Para se ta mbyll, Po Ju them Edhe Nje detaje tjeter!
Dy kolumbianet ekspertet e kokaines, Valter Moreno e Cesar Gutierrez, kane dal nga burgu dhe nuk jane kthyer ne vendet nga kane ardhur! Atyre i kane gjetur nuse dhe i kane martuar, njeri me nje grua nga zona e Vlores dhe tjetrin nje grua nga zona e Lushnjes dhe te dy jetojne te lumtur ne Shqiperi!
Por do ti lusja koleget, pyesin se ku punojne dhe me cfare merren keta ekspert te kokaines tashme ne Shqiperi!

flamur vezaj xibraka olsi rama

Sondazh

Poll
Insights 15 Mars 2024, 11:04 Ervin resuli

Ky është fundi

"Nuk është thjesht një shprehje kur thuhet se 'peshku i madh ka të voglin', sidomos kur flasim për tregun e qumështit në Sh...

Insights 3 Mars 2024, 19:56 Flamur Vezaj

Sa shëmtuar, polici e drejtësi me regji

Flamur Vezaj TIRANË-Arrestimi i ketij vip-sit mashtrues para kamerave dhe ne emisionin me te pa edukuar ne Shqiperi, tregon edhe njehere mungesen e r...

Insights 25 Shkurt 2024, 11:55 Agim Xhafka

Policia e brekëve

Agim Xhafka Mëngjesin kur jam në Korçë e nis me një shëtitje nëpër rrugicat e lagjes dhe më tej. Ia filloj n...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni