LIVE UPDATES
Ekonomi

VD/ Rrëfimi i trishtë i nënës së tre fëmijëve: Burri më rrihte e më bënte gjak fytyrën, më detyronte të vidhnim bas

6 Shkurt 2020, 15:27 Nga DOSJA
VD/ Rrëfimi i trishtë i nënës së tre

TIRANË- Një 59-vjeçare, nënë e 3 fëmijëve ka treguar në emisionin “Historia Ime” në Tv Klan dhunën 40-vjeçare nga ana e bashkëshortit. Maria ka rrëfyer në studio se që ditën e parë të martesës burri ka ushtruar dhunë ndaj saj. Edhe pas ardhjes në jetë të fëmijëve, dhuna dhe tortura ka vazhduar, madje sipas saj bashkëshorti godiste dhe fëmijët.

Burri nuk punonte dhe Marinë nuk e linte të shkonte në punë dhe jetesa për ta ka qenë e vështirë. Në studio, 59-vjeçarja tregoi se bashkëshorti i saj vidhte dhe e merrte dhe atë me vete për të vjedhur gjithashtu. Frika që ka prej tij, e ka detyruar të qëndrojë me të pavarësisht dhunës dhe torturave.

Mirela Milori: Si vazhdoi jeta pastaj?

Maria: Dhuna për mua ishte shumë keq, burri m’i priste rrobat, m’i digjte, në punë nuk vinte. Më torturonte dhe në një torturë tjetër. Ikte diku dhe vidhte dhe më merrte dhe mua nga pas. Që unë se bëja dot atë si femër, 19 vjeç nuk e duroja dot, qaja.

Mirela Milori: Ike të vidhte?

Maria: Vidhte se nuk vinte në punë dhe detyrohej të vidhte.

Mirela Milori: Të merrte dhe ty?

Maria: Po vija dhe unë mbas atij, se më torturonte. Më çirrte nga fytyra dhe më bënte gjak.

Mirela Milori: Të erdhën dhe fëmijë të tjerë?

Maria: Po! Prindërit më thanë që nuk do shkosh më atje.

Mirela Milori: Me sa fëmijë ishe kur prindërit të thanë mos shko tek ai?

Maria: Kisha dy fëmijë!

Mirela Milori: Po pse u ktheve prapë?

Maria: Se ai ishte shumë i dhunshëm dhe unë kisha shumë frikë nga ai. Kisha shumë frikë tek familja, tek vëllezërit, mos ai bënte diçka. Mendova ta paguaja vetë atë siklet dhe jo familja, se familja ime nuk më kishte kusur.

Mirela Milori: Erdhi dhe fëmija i tretë. Me çfarë jetonit?

Maria: Mua s’më linte të dilja absolutisht nga dera!

Mirela Milori: Ishte i dhunshëm me fëmijët?

Maria: Nuk i afronte, edhe sot nuk i afron.

Mirela Milori: Po nuk i godiste?

Maria: Edhe i godiste.

Mirela Milori: Edhe vajzat?

Maria: Edhe vajzat posi! Kam vuajtur 40 vjet!

(Marrë nga TV Klan.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

sociale sociale dhuna ndaj grave gruja e dhunuar historia ime rrefimi i gruas dhuna ndaj grave gruja e dhunuar historia ime rrefimi i gruas

Sondazh

Poll

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës

Operacioni 'Mjedisi' në Krujë, vihen në hetim 5 persona, administratorë të 5 guroreve

Rruga e Arbrit ishte e bllokuar, Policia: Kemi shtuar masat, duam të parandalojmë aksidentet

Qindra makina të bllokuara në të ftohtë, ç’po ndodh në Rrugën e Arbrit

Meta s'pritet si kryetar i 'Partisë së Lirisë' në Elbasan, demokratja: Ftojmë Presidentin e vendit

Magazina me dhjetëra bidona plastikë ne Kukes, mbaheshin lëndë radioaktive natyrore dhe kimike

Rrëmbyen dhe plagosën 39-vjeçarin, arrestohen 4 famijarët në Sarandë

Veshur me tuta, si u kap 'Kili' në vilën e Ramazan Rrajës, oficerët kërkojnë me detektorë në Nikël

Drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h, vihet në pranga 18-vjeçari

Shi dhe erë e fortë, çfarë po ndodh në Fier, 'stuhia' mbërthen qytetin

Moti i keq përmbyt Lezhën, uji mbulon rrugët, qarkullimi i makinave thuajse i pamundur

Me çantën 'Gucci' në dorë, Elvis Roshi 'lufton' me erën e gazetarët...për pak i bie pemës

Arrestohen 3 hajdutët e bizneseve në Shijak, një tjetër shpallet në kërkim

Lezha e përmbytur, uji futet në hyrje pallatesh dhe oborret e shkollave

Rama nga Davos: Ju prezantoj me shqipet që mbrojnë Zvicrën

Operacioni “Wanted”/ Policia arreston 4 persona në Vlorë

Përroi bllokon makinën, banorët e zonës shpëtojnë familjen me 5 anëtarë në Lezhë

Braçe: Nëse dikush do të ndërtojë projekt në tokë të tjetër kujt, s’ka pse bëhet shteti pjesë fare

‘Shpërthen’ Shehi: Kamionët me drogë kalojnë nga Rapiskani, turp për qeverinë e para vitit 2013

"Zemërohet" Vjosa! Pamjet e rrjedhës pas reshjeve të dendura, apel për të monitoruar situatën

Terren i VËSHTIRË- Momenti kur shpëtohet 43-vjeçari që po kërkonte thesarin në Gramsh

Proteste per Luiz Ejllin

Protesta per Luiz Ejllin te Top Channel

Momenti kur peshkarexha “Geni” kapet duke u furnizuar me naftë nga anija libiane

Shpërthimi me tritol në banesën e Shefit të Krimeve, babai: Ishte i fuqishëm

Ministri Çuçi: Në 2022 kemi pasur 49 viktima

Rruga e Krastës, zyrtari i PS: Do të bojkotojmë zgjedhjet lokale

Banorët e Mamurrasit në protestë: Mjetet e tonazhit të rëndë që kalojnë orar pa orar na shqetësojnë

U helmuan nga uji në lokal, flet administratorja e hotelit në Shkodër: Uji ka qenë i ambalazhuar

Rrethohet nga FNSH dhe RENEA shtepia e Ervis Martinajt

Telefonata URGJENTE! Noka i ka bllokuar Foltoren, Nikolla harron mikrofonin hapur: Po e përjashtoj