FactcheckPolitike

FOTO/ Citoi fjalët e ‘shenjta’, gabimi fatal i kryeministrit Rama… Anwar al-Awlaki ishte terrorist i Al Kaedas, SHBA e ekzekutoi për rekrutim dhe organizim të akteve të rënda

Nga një vëzhgim elementar që Dosja.al bëri në Google, (që mund ta bënte edhe skuadra që menaxhon faqen e kreut të qeverisë), rezulton se imam Anwar Al Awlaki, ka qenë një imam nga Jemeni.
Featured image of article: FOTO/ Citoi fjalët e ‘shenjta’, gabimi fatal i kryeministrit Rama… Anwar al-Awlaki ishte terrorist i Al Kaedas, SHBA e ekzekutoi për rekrutim dhe organizim të akteve të rënda Edi Rama dhe terroristi Anwar Al Awlaki

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka krijuar tashmë një traditë me shpëndarjen e shprehjeve dhe video-mesazheve frymëzuese në rrjetet sociale. Përditë, Rama ndan me ndjekësit e rrjeteve thënie, të autorëve të ndryshëm, ku nuk mungon edhe frymëzimi nga besimet fetare. Kështu ka ndodhur edhe sot, kur kryeministri ka shpërndarë një thënie e cila ka në fokus gabimin dhe mëkatin. “Gabimin e bën duke menduar se ke të drejtë kur nuk ke. Mëkatin e bën duke e ditur që nuk ke të drejtë”, citon Rama imam Anwar Al Awlaki.

Postimi

Por kush është imam Anwar Al AWlaki?

Nga një vëzhgim elementar që Dosja.al bëri në Google, (që mund ta bënte edhe skuadra që menaxhon faqen e kreut të qeverisë), rezulton se imam Anwar Al Awlaki, ka qenë një imam nga Jemeni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qeveria amerikane e ka skeduar atë si një nga imamët që ka shërbyer si rekrutues dhe motivues për të realizuar plane terroriste për grupin terrorist Al Kaeda. Ai u vra nga autoritetet amerikane në vitin 2011.

(f.g/dosja.al)

Një Koment në “FOTO/ Citoi fjalët e ‘shenjta’, gabimi fatal i kryeministrit Rama… Anwar al-Awlaki ishte terrorist i Al Kaedas, SHBA e ekzekutoi për rekrutim dhe organizim të akteve të rënda

  1. Ore pse nuk citon Enverin ky,ose Maon..!?
    Këta të paktën nuk i kanë eleminuar zyrtarë amerikanë!!

Shto Koment