LIVE UPDATES
Sport

Disiplina le katër skuadra “big” të Serie A, pa trajnerë në ndeshjet e mesjavës…

26 Tetor 2021, 05:33 Nga DOSJA
Disiplina le katër skuadra “big” të Serie A, pa

ITALI – Katër skuadra të mëdha të Serisë A do të duhet të jenë pa trajnerët e tyre në pankina gjatë ndeshjeve të javës së 10-të që do të zhvillohen në mesjavë. Në fakt, disiplina italiane sportive ka skualifikuar për një ndeshje të gjithë trajnerët e përjashtuar gjatë fundjavës: José Mourinho të Romës, Simone Inzaghi të Interit, Luciano Spalletti të Napolit dhe Gian Piero Gasperini të Atalantës. Këta dy të fundit janë dënuar edhe me 5000 euro gjobë.

Në mënyrë të detajuar, Gasperini u skualifikua “për shkak se në pjesën e dytë (46’) përdori shprehje mosrespektuese ndaj zyrtarëve të ndeshjes; shkelje e zbuluar nga zyrtari i katërt”. Spalletti “tregoi shprehje mosrespektuese në fund të ndeshjes, duke mbajtur një qëndrim ironik ndaj gjyqtarit të ndeshjes”.

Inzaghi “për shkak se, në pjesës së dytë (43’), kundërshtoi në mënyrë flagrante dhe ashpër një vendim të gjyqtarit; shkelje e zbuluar nga zyrtari i katërt”. Ndërsa trajneri Mourinho i Romës është ndëshkuar për shkak të dy kartonave të verdhë të marrë në ndeshjen ndaj Napolit.

Në ndeshjet e javës së 10-të të Serie A, që do të zhvillohen të mërkurën, Atalanta do të luajë në transfertë ndaj Sampdorias (18:30), po jashtë do të luajnë edhe Roma ndaj Cagliarit (20:45), si dhe Interi ndaj Empolit (20:45). Ndërkohë, të enjten, Napoli do të presë në shtëpi Bologna (20:45).

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport fdederata shqiptare e futbollit gian piero gasperini të atalantës josé mourinho të romës koronavirusi ne bote koronavirusi ne itali luciano spalletti të napolit napoli do të presë në shtëpi bologna simone inzaghi të interit të serisë a fdederata shqiptare e futbollit gian piero gasperini të atalantës josé mourinho të romës koronavirusi ne bote koronavirusi ne itali luciano spalletti të napolit napoli do të presë në shtëpi bologna simone inzaghi të interit të serisë a

Sondazh

Poll

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit

"Belinda është si lepur" Rama çon burrat e Bulqizës në këmbë.

Rama MESAZH atyre që s'votuan: Se ngarkuat traditën e djathtë me turpin e votës për “Like floririn”

Arrest me burg për Fredi Belerin

Komisioni i Ekonomisë, debat mes Shalsit dhe Spahos: Injorojeni, ti do degjenerohesh.

Balla kërkesë opozitës: Të miratojmë ndryshimet në ligjin e reformës në drejtësi

Padi elektorale? Veliaj nuk paraqitet për të tretën herë në gjyqin me gazetarin Bledian Koka

Berisha: Bandat e urdhëruara nga Rama ndryshuan rezultatet e zgjedhjeve

Shkrumbohet mjeti në Bypass-in e Rrugës së Arbrit

Vrau kunatën me sëpatë në Elbasan, autori lihet në burg, Tashi: Jam penduar, isha gjaknxehtë